Leģendārie telefoni – Nokia 3310 un citi

telefoni

Laikā, kad Nokia 3310 telefons bija viens no populārākajiem telefoniem, daudzi no jums, kuri šobrīd lasa šo rakstu – mācījās runāt un staigāt. Citi, kuri lasa šo rakstu, droši vien kavējas nostalģiskās atmiņās par tiem laikiem, kad telefonam nebija pieejams internets un viss bija salīdzinoši vienkārši saistībā ar mobilajiem telefoniem.

Šī raksta doma nav taisīt apskatu par vecu telefonu, bet gan iepazīstināt ar tā laika flagmaņiem, likt atcerēties vecos labos laikus vai likt aizdomāties par to, kā gandrīz 20 gadu laikā ir attīstījušās mobilās ierīces un tehnoloģijas.

Ja mēs runājam par 21.gadsimta paša sākuma populārākajiem telefoniem, tad bez Siemens A35 noteikti būtu jāpiemin daži no Nokia telefoniem – Nokia 3210, Nokia 3310 un noteikti Nokia 5110.

Nokia 5110
Leģendām apvītais telefons – tautā saukts par “ķieģeli un “piekto nokiju”. Tajā laikā tautā klīda visādi pieņēmumi, ka ar šo telefonu var dauzīt riekstus, iedot kādam pa galvu, kā arī klīda leģendas, ka šo telefonu nav iespējams saplēst – tas var krist zemē vienalga cik reižu, bet turpinās darboties. To sāka ražot 1998.gadā.

Nokia 3210
Pa lielam to dēvēja par biznesa klases telefonu, jo tā dizains ir diezgan klasisks un lietišķs. Šis telefons jau bija daudz plānāks nekā Nokia 5510. Šo telefonu sāka ražot 1999. gadā. Šī telefona cena tajā laikā bija 150 britu mārciņas.

Noka 3310 un Siemens A35
Nokia 3310 kļuva par leģendārāko no Nokia telefoniem, jo tas visā visumā bija diezgan izdevies modelis – vizuālajā un funkcionalitātes ziņā. Nokia 3310 kļuva par ļoti uzticamu telefonu, kā arī jauniešus tas piesaistīja ar atjaunināto Snake spēles versiju – Snake 2. Nokia 3310 cena 2000. gadā bija 130 britu mārciņas.

Siemens A35 iznāca tajā pašā laikā, kad Nokia 3310 – 2000.gadā. Siemens A35 vairāk iekaroja sievietes un jauniešus, jo tas bija diezgan izskatīgs, stilīgs un maksāja lētāk nekā Nokia telefoni.

Visu šo telefonu galvenās funkcijas bija veikt zvanus un nosūtīt SMS. Neko vairāk šie telefoni nepiedāvāja, izņemot pāris spēles. Šiem telefoniem bija monofoniskās melodijas! Telefoni izcēlās ar ilgu akumulatora darbības laiku, kas mūsdienās noteikt pārspēj viedtālruņus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us