Legāls P2P?

Patīkamas ziņas no Francijas!
Francijas parlaments vakar nobalsojis par likuma labojumiem, kas turpmāk atļaus lejupielādēt ar autortiesībām aizsargātus failus caur [i]peer-to-peer[/i] tīkliem, tā radot konfliktsituāciju ar Francijas valdību un mēdiju kompānijām.

Ja šie labojumi tiks ieviesti, tad Francija būs pirmā valsts pasaulē, kurā tiks legalizēti vienādranga failu apmaiņas tīkli – teica Jean-Baptiste Soufron, „Association of audionautes” pārstāvis („Association of Audionautes” ir grupējums, kurš aizstāv cilvēkus, kuri apsūdzēti par nelikumīgu failu izplatīšanu).

Šis likums būs ļoti „patīkams” audio un video ierakstu kompānijām, kuras aizvien vairāk un vairāk cilvēkus apsūdz nelikumīgā failu lejupielādē un izplatīšanā. Izklaides kompānijas Walt Disney Co., Viacom Inc. paziņoja, ka šogad bezmaksas failu lejupielāde, pirms faili tikuši izdoti DVD formātā, samazinājusi kompāniju peļņu par apmēram pieciem miljardiem dolāru.

„Deputāti šādi balsojuši, lai pierādītu savu neatkarību no valdības, taču viņi neapzinās ko ir nodarījuši”, intervijā teica Nicolas Seydoux, kinokompānijas „Gaumont SA” vadītājs. Mēs necenšamies neko aizliegt, vienkārši gribam būt pārliecināti, ka citu radītie darbi netiek zagti. Valdība likumprojektu var „izgāzt” pa jaunu uzsākot debates par to, jeb arī ja Senāts to apturēs ceļā uz augstākām instancēm. Francijas kultūras ministrs jau ir pieprasījis atsākt debates.

Likumprojekta labojuma tiešs tulkojums izklausītos diezgan piņķerīgi, tāpēc īsi par galveno – autori nevar aizliegt vilkt savus garadarbus no dc++, torentu trakeriem un citiem p2p pasākumiem, ja vien tie netiek vilkti ar nolūku tos tālāk komerciāli izmantot.
Nu ko – go on, France 🙂

Avots: [url=http://www.kretz.biz/p2p-bloomberg.htm]www.kretz.biz[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us