LED luksofori var izraisīt satiksmes negadījumus

Aizvien vairāk apgabalu Amerikas Savienotajās Valstīs nomaina parastos luksoforus ar jauniem – tādiem, kuros tiek izmantotas gaismu emitējošās diodes (LED). Lai gan LED patērē mazāk elektroenerģijas, ASV ziemeļu štatos šiem luksoforiem atklāta kāda potenciāla problēma, kura, iespējams, jau maksājusi dzīvību kādam autobraucējam.

Izrādās, ka tieši LED labākā īpašība izraisa šaubas par satiksmes drošību. Tā kā diodes patērē mazāk elektroenerģijas, tās izdala mazāk siltuma. Tieši šī iemesla dēļ LED luksofori nekausē sniegu un ledu tik ātri kā parastie luksofori.

Kendalas apgabala ([i]Kendall County[/i]) varasiestādes vismaz daļu vainas 6.aprīļa auto negadījumā netālu no Osvego, Ilinoisas noveļ uz LED luksoforu. Sniegs uz LED luksoforiem nav jauna problēma. Piemēram, Oregonas Transporta departaments ir brīdinājis cilvēkus, ka ziemā luksofori dažreiz var būt pilnīgi noklāti ar sniegu.

Balstoties uz plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju, Oregonas štatā LED luksoforu dēļ ir bijuši daži nelieli negadījumi, taču nāves gadījumi nav pieredzēti. Šī gada ziema varētu parādīt, cik nopietna šī problēma patiesībā ir, jo vairāk nekā 90% luksoforu Čikāgā līdz gada beigām būs aprīkoti ar gaismu emitējošām diodēm. Viens no šīs problēmas risinājumiem varētu būt siltumu izstarojošie LED luksofori, kas jau ir tikuši patentēti.

Raksta avots – [url=http://www.tgdaily.com/content/view/43388/113/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us