Lāzera tastatūra, kas pārveido jebkuru virsmu par rakstāmgaldu

laserkeyboard

“Celluon Epic Laser Keyboard” ir Korejā izstrādāta elektroniska ierīce, kas uz jebkuras darba virsmas spēj radīt mums pazīstamo tastatūru lāzera staru formā.

Tas viss notiek ar Bluetooth palīdzību (līdzīgi kā ar “Livescribe 3 Smartpen” pildspalvu) – ierīce savienojas ar planšetdatoru, kurā arī atspoguļojas visa tā darbība. Ieslēdzot lāzera tastatūru un sagatavojot planšetdatoru darbam, ierīce teju vai jebkuru darba virsmu, piemēram, galdu – pārveidos par tastatūru lāzera atainojumā. Un tikai ar dažiem pirksta manevriem uz lāzera izzīmētajām tastatūras pogām, tā reģistrē katru veikto kustību un to atainos planšetdatorā.

Kā viena no šīs tehnoloģijas priekšrocībām ir jāmin tas, ka tā aizņem krietni mazāk vietu somā nekā parasta tastatūra, turklāt to pat var ielikt kabatā līdz nēsāšanai. Otrām kārtām, tastatūru var izmantot jebkurā laikā un vietā – vai tā ir kafejnīca vai apdzīvota vieta ārpus pilsētas, jo elektroniskā tastatūra spēj atainot lāzeru teju it visur.

Protams, ka šai ierīcei ir arī problēmas, kuras vajadzētu nākotnē atrisināt (neskatoties uz to, ka šī ierīce jau ir pieejama tirgū) – viena no tām, ka slikti apgaismotajās vietās un uz dažām virsmām, kas lāzeru neataino pietiekami spilgti, lai to viegli saskatītu – rodas problēmas rakstīšanā. Turklāt testētāji arī piedzīvoja neskaitāmas kļūdas rakstīšanas procesa laikā, kas liek pārrakstīt un nepārtraukti labot uzrakstīto.

Šī varētu būt lieliska tehnoloģija, kas laika gaitā viennozīmīgi attīstīsies. Ideja ir vienreizēja, un varbūt nākotnē tastatūras vietā tiešām izmantosim lāzerus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us