Ļaunprātīgs iPhone vīruss pārņem telefona kontroli.

Aptuveni pirms mēneša sāka eksistēt iPhone tārps, kas nomainīja lietotāja fona attēlu uz Rick Astley fotoattēlu. Austrāliešu students, kas to izveidoja teica, ka nevēlamā programma neko citu nedara un tie, kas bija cietuši varēja no šīs problēmas viegli atbrīvoties.

Ashley Towns teic, ka viņa vienīgais mērķis bijis parādīt cik vienkārši uzbrucējiem ir gūt pieeju pie jūsu telefona, ja vien neesat veikuši piemērotus soļus telefona aizsardzībai. Laikam ejot uz priekšu tikai pāris nedēļas un mums ir parādījies ļaunprātīgs iPhone tārps , kas spēj nozagt datus un pat pārņemt telefona kontroli. Līdzīgi Rick Astley tārpam, arī šis vīruss tēmē uz „uzlauztiem” iPhone telefoniem ar Secure Shell paroli, kas nekad nav bijusi nomainīta no noklusējuma uz kādu drošāku.

Saskaņā ar Symantec pārstāvja John McDonald teikto, vīruss var nozagt datus, ko satur telefons, kā arī savienoties atpakaļ ar uzbrucēju dodot tam kontroli pār telefonu, un iespēju lejupielādēt un instalēt tam nevajadzīgu programmu. McDonald saka, ka ir iespējams nomainīt root paroli, kas neļauj lietotājam piekļūt pie telefona iespējām un vēl piemin, ka šis vīruss izplatīts daudz plašākā laukā kā Rick Astley tārps. Lai gan šis sīkais iemiesojums liekas ļoti vienkāršs pēc savas funkcijas, šis, domājams, darbojas un izplatās tieši no inficētā iPhone, nevis no datora.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us