Latviski iztulkota Linux Gnome darbavide

Pateicoties Latvijas Universitātes studentiem un citiem atvērtā pirmkoda atbalstītājiem, šajā vasarā beidzot ir sasniegts mērķis un Linux Gnome saskarne tagad ir arī latviski. Darba gaitā tika iztulkoti vairāk kā 30 000 Gnome darbavides pakotnē iekļauto programmu saskarņu elementi. Gnome darbavide šobrīd ir pieejama jau 46 dažādās pasaules valodās, bet kopumā tulkošanā ir iesaistījušies brīvprātīgie no 98 pasaules valstīm.

[url=http://en.wikipedia.org/wiki/GNOME]Gnome darbavide[/url] ir viena no Linux operētājsistēmām pieejamajām grafiskajām darba vidēm. Šajā vidē galvenā uzmanība tiek veltīta lietošanas ērtumam un vienkāršībai. Gnome darbavide tāpat kā Linux operētājsistēmas ir atvērtā koda produkti, kuru izstrādāšanā piedalās daudzi brīvprātīgie no visas pasaules un kurus ikviens interesents var bez maksas [url=ftp://ftp.linux.lv/pub]lejupielādēt internetā[/url].

Latviskota programmu saskarne ļauj arī lietotājiem bez īpašām angļu valodas zināšanām veiksmīgi lietot dažādas programmas, jo tās viņiem ir labāk saprotamas un saprotama saskarne ļauj intuitīvi noprast kā strādā kāda konkrēta programmas funkcija vai ko nozīmē kāds no programmas paziņojumiem.

Lietotājiem saskarnes latviskojumi būs pieejami līdz ar nākamo Gnome laidienu vai kādiem no nākamajiem viņu sistēmas atjauninājumiem. Ja negribat gaidīt, jaunākos saskarnes latviskojumus viegli varat uzstādīt arī pašrocīgi, lai to izdarītu, sekojiet pamācībai [url=http://linux.edu.lv/index.php?name=News&file=article&sid=199]Linux Centra lapā[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us