Latvijas „stulbākā” hakera sāga – paša vaininieka viedoklis

„Noķerts, iespējams, visstulbākais hakeris Latvijā” – ar šādu virsrakstu pirms nedēļas parādījās informācija par policijas veikumu drošas sabiedrības labā. Sākotnējā informācija liecināja, ka persona, kas uzlauzusi vairākus portālus (to skaitā darījusi kaunu arī tehnoloģiju lapām Boot un Datuve), no BMW markas auto fanu vietnes BMWLife.Lv pieprasījusi naudu, lai netiktu uzlauzts portāls. Pats pasākuma vaininieks – Raivis Lokmanis – par notikušo pauž savu versiju.

Kā skaidro R.Lokmanis, portāla BMW Life gadījumā viss esot bijis citādāk, nekā to aprakstīja plašsaziņas līdzekļi. Spriežot pēc saņemtās informācijas, portāla vadība esot gribējusi ieriebt ienaidnieku mājaslapai [visticamāk – BMW Power, ar kuriem jau iepriekš bijušas nesaskaņas], taču hakeris šādai rīcībai neesot piekritis. Tā vietā atrasts caurums BMW Life portālā un par attiecīgu samaksu to piedāvāts salabot; Bavārijas auto fanu kluba pārstāvis piekritis, avansā pārskaitot 100 Ls, taču beigu beigās visu pavēršot kā naudas izspiešanu par neuzlaušanu.

Uz satikšanos un naudas apmaiņu restorānā „El Patio” Raivis aizgājis, lai rakstveidā apliecinātu, ka visas attiecības ir izbeigtas: „Uz satikšanos aizgāju tikai tāpēc, lai uzrakstītu garantijas vēstuli, ka man pret viņiem nav pretenzijas un, ka es viņu saitu nelauzīšu,” skaidro „lauzējs”. Tiklīdz nauda (par jau minētā cauruma salāpīšanu) nonākusi uz galda, ieradušies izmeklētāji, kas personu saslēguši roku dzelžos un naudu ielikuši kabatā (personas stāstīto varot apliecināt arī kafejnīcas darbinieki un turienes videonovērošanas ieraksts).

[img]/images/upload/rlokmanis_3.JPG[/img]

[img]/images/upload/rlokmanis_1.JPG[/img]

Pats hakeris stāsta, ka viņš iepriekš nav bijis ne tiesāts, ne arī bezdarbnieks, kā to ziņojot laikraksti – R.Lokmaņa darba vieta ir pazīstamā WEB projektu izstrādes firmā un tā iegūta sūra darba un mācību rezultātā. Lielāko rūgtumu puisis izjutis, kad pieminēti fakti par viņa draudzeni, kam ar visu notikušo neesot bijis nekāds sakars; tā pat esot žēl datortehniku apmēram 3500 Ls vērtībā, to skaitā Apple MacBook Pro.

[img]/images/upload/rlokmanis_2.JPG[/img]

Saprotams, arī pieķerti auto zagļi pēc incidenta stāsta, ka viņi mašīnā tikai iekāpuši pasēdēt un neko sliktu nav darījuši. Diemžēl mums nav informācija par notikumu patieso attīstību, tādēļ neesam tiesīgi tiesāt un nomelnot kādu par iespējams nedarītiem (vai citādā apjomā izdarītiem) noziegumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us