Latvijā uzsākta aktīva cīņa pret failu apmaiņas servisiem

LaMPa (Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība) sadarbībā ar ekonomikas policiju, Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējiem ir izsūtījusi ap 20 vēstulēm ar aicinājumu slēgt failu apmaiņas servisus. Pretējā gadījuma LaMPa vērsīsies pret failu apmaiņas servisu starpniekiem.

Autortiesību likuma 69. pants:
[quote]
(1) Autortiesību un blakustiesību subjekti, mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas un citi autortiesību un blakustiesību subjektu pārstāvji ir tiesīgi:

7) prasīt, lai starpnieki, kuru sniegtie pakalpojumi tiek izmantoti nolūkā pārkāpt autortiesību vai blakustiesību subjektu tiesības vai kuri padara iespējamu šādu pārkāpumu, veic attiecīgus pasākumus, lai pārtrauktu izmantotāju iespējas izdarīt šādus pārkāpumus. Ja starpnieks neveic attiecīgus pasākumus, autortiesību vai blakustiesību subjektam vai tā pārstāvim ir tiesības vērsties pret starpnieku.

(2) Lai aizsargātu savas tiesības, autortiesību un blakustiesību subjekti vai to pārstāvji var vērsties tiesā. Ja pārkāptas tiesības, kas aizsargājamas šā likuma X nodaļā noteiktajā kārtībā, prasību par pārkāpto tiesību aizsardzību ceļ pats autortiesību un blakustiesību subjekts vai arī autortiesību un blakustiesību subjektu vārdā — mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija.

Sīkāk: [url=http://www.likumi.lv/doc.php?id=5138]likumi.lv[/url][/quote]
Zināms, ka līdz šim ir slēgti sekojoši failu apmaiņas servisi:
DC hubs UniNet;
Torrent serveris bithack.lv.

LaMPa turpinās informēt policiju par starpniekiem, kas atsakās pildīt likumā noteiktās prasības. Šos starpniekus var saukt pie kriminālatbildības saskaņā ar krimināllikuma 148. pantu, par autortiesību tīšu pārkāpšanu, ņemot vērā, ka brīdinājums ir izteikts, bet nav ņemts vērā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us