Latvija – tīmekļa kvalitātes topa augšgalā

Lai arī ko par savu pieslēguma kvalitāti daudzkārt teiktu interneta lietotāji, starptautiskā pētījumā par interneta kvalitāti un ātrumu Latvija iekļuvusi pirmajā desmitniekā! Pētījuma autori valstu secību noteikuši pēc lejupielādes un augšupielādes ātruma un interneta latentuma. Testi salīdzināti ar vairāk nekā 8 miljoniem mērījumu, kas veikti maijā.

Lai arī ir grūti noteikt robežu starp kvalitatīvu un nekvalitatīvu internetu, jauns pētījums par to ir tapis un tajā iekļuvušas arī Baltijas valstis. Oksfordas universitātes veiktajā pētījumā izmantoti dati no [url]www.speedtest.net[/url] interneta vietnes, palīgos nākuši arī Cisco Systems eksperti un Oviedo universitāte. Topa pirmās trīs vietas ieņem Japāna, Zviedrija un Nīderlande, kuras pēc pētījuma autoru domām ir gatavas ne tikai Web 2.0 ērai, bet arī nākamajiem tīkla pārbaudījumiem.

Zviedrija un Nīderlande ir „ātrākās” Eiropas valstis, un tas panākts, pateicoties „ieguldījumiem optiskajos un kabeļu tīklos, uzlabojumiem, sacensību garam, valsts atbalstam un politikai”.

[img]/images/upload/bqs_1.jpg[/img]
Daudziem par brīnumu interneta kvalitātes rādītājos no 41 valsts ceturto vietu (!!!) ieguvusi Latvija (ierindojoties Eiropas TOP3). Piektajā vietā seko Koreja, pēc tam nāk Šveice, Lietuva, Dānija, Vācija, un TOP10 sarakstu noslēdz Slovēnija. Interesanti, ka topa augšgalā nav ierindojušās tādas valstis kā Apvienotā Karaliste, Itālija vai Spānija.

Daudzās jomās par etalonu uzskatītā ASV atrodama tikai 16. vietā. 17. vietā ierindota Krievija, savukārt Igaunija atrodama tikai 31. vietā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us