Latvijā nodrošinās unikālus programmatūras testēšanas pakalpojumus

Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā atklāts programmatūras kvalitātes kompetences centrs “SQUALIO”, kur turpmāk tiks nodrošināta Ziemeļeiropā unikāla informācijas komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūra programmatūras testēšanai un inovatīvu risinājumu izstrādei Latvijas un Eiropas tirgum.

Sandis Kolomenskis, “SQUALIO” direktors: “Ar “SQUALIO” atklāšanu Ventspilī ir radīts potenciāls Latvijas IKT nozares izaugsmei un eksportspējas palielināšanai. Esam īstenojuši infrastruktūras attīstības projektu un izveidojuši programmatūras kvalitātes kompetences centru “SQUALIO”. Šeit piedāvāsim Ziemeļeiropai unikālu pieeju IKT pakalpojumu nodrošināšanā – tas ir pieredzējušu un sertificētu testēšanas ekspertu un zinātnieku kopdarbs Latvijā izvietotā jaudīgā datu centrā, izmantojot modernākos un jaudīgākos testēšanas rīkus. Šo elementu kombinācija atšķir mūs no citiem pakalpojumu sniedzējiem reģionā un palielina Latvijas IKT risinājumu konkurētspēju starptautiskā līmenī.”

“SQUALIO” dibinātāji ir Latvijas vadošais IKT uzņēmums “DPA” un Latvijas Universitāte. “SQUALIO” izveidošanā ieguldītas investīcijas 5 miljonu eiro apmērā, piesaistot ERAF līdzfinansējumu. Par “SQUALIO” bāzi izvēlēts Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, ņemot vērā tā attīstīto infrastruktūru un optiskā kabeļa savienojumu starp Ventspili un Skandināviju, kas izveidots zem Baltijas jūras.

Juris Borzovs, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāns: “”SQUALIO” tiks nodrošināta zinātnieku iesaiste jaunu un inovatīvu testēšanas metožu pētniecībā, izstrādē un realizācijā, kā arī iegūto zināšanu pārnesē tautsaimniecības attīstībā. Šeit būs vieta jauno zinātnieku izaugsmei un ceram, ka uzņēmēju un zinātnieku sinerģijas rezultātā taps produkti, kas nesīs Latvijas IKT nozares profesionāļu vārdu pasaulē.”

“SQUALIO” dibinātāji saredz programmatūras testēšanas pakalpojumu attīstības potenciālu Latvijā gan publiskajā, gan privātās uzņēmējdarbības sfērā. Šobrīd programmatūras izstrādātāji specifisku vidi tās testēšanai neizmanto augsto izmaksu dēļ, līdz ar to nespēj pilnībā pārliecināties par izstrādātā IKT risinājuma kvalitāti visos scenārijos un aspektos – vai izstrādātā sistēma atbilst augstākajiem drošības standartiem, vai pilda visas tai paredzētās funkcijas, vai tā spēj izturēt slodzi, pieslēdzoties noteiktam skaitam lietotāju un citos.

Uzņēmums programmatūras testēšanu piedāvās kā ārpakalpojumu gan pašmāju klientiem, gan tuvāko gadu laikā plāno attīstīt pakalpojumu eksportu, par prioritāti nosakot Eiropas un Skandināvijas valstu tirgu.

Šobrīd “SQUALIO” laboratorijā izveidotas darbavietas 6 zinātniekiem un 25 sertificētiem testēšanas speciālistiem, bet tuvāko gadu laikā plānots darbinieku skaitu pakāpeniski palielināt, izveidojot vismaz 150 darbinieku komandu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us