Latvijā izstrādāts interneta lapu dizaina rīks “Froont” gūst starptautisku uzslavu

Latvijā izstrādātais rīks “Froont”, kas ļauj bez programmēšanas zināšanām modelēt interneta lapu izskatu dažādos pārlūkos un vidēs, ir ieguvis pozitīvas starptautiskas atsauksmes.

Kā novēroja biznesa portāls “Nozare.lv”, par “Froont”, kas tikko ticis piedāvāts tā sauktajā publiskā “beta” versijā, raksta ietekmīgie informācijas tehnoloģiju portāli “TechCrunch” un “GigaOm”.

Ar rīku arī “beta” versijā ir samērā vienkārši iemācīties rīkoties. Tas darbojas pēc principa, ka tā, kā maketu redz displejā, tā arī izskatīsies gatavā lapa. Tas izmanto rīkjoslu un daudz iespējas izmantot “pārbīdi un pārvieto” funkcijas teksta bloku un grafisku attēlu izvietošanai, raksta “TechCrunch” žurnālists Stīvs Ohīrs.

“Giga Om” žurnālists Deivids Meiers uzsver, ka interaktīvs interneta lapu dizains, kur lapas veidotājs to var grozīt un mainīt, nekavējoties redzēt lapas izskatu dažāda formāta pārlūkos un ierīcēs, ir “jaunākais pavērsiens” interneta vietņu radīšanas tehnoloģijās. Ar “Froont” var radīt lapu maketus, kuriem automātiski rodas pamatkods HTML vai CSS programmēšanas valodā. Ar to daudzos, taču ne visos interneta vietnes radīšanas posmos izslēdz vajadzību griezties pie programmētāja, kas prot šīs valodas.

Arī “TechCrunch” žurnālists Ohīrs raksta, ka “Froont” un līdzīgas tehnoloģijas ietaupa daudz laika un darba “uzmaketējot” interneta lapas un pieņemot lēmumus par to galējo izskatu pēc dažādu variantu apskates. “Froont” pilnībā darbojas interneta un mākoņdatošanas vidē, tādēļ aktuālo lapas maketu var apskatīt visa komanda, kas piedalās tās izstrādē. Nav jāgatavo un jāizsūta atsevišķas kopijas un paraugi.

Jau ziņots, ka februārī “Froont” piesaistījis 100 000 eiro (70 000 latu) finansējumu no riska kapitāla kompānijas “Inventure”. Šie līdzekļi paredzēti gan produkta tālākai izstrādei, gan arī popularizēšanai un mārketingam.

“Froont” pērn septembrī kļuva par uzvarētāju Rīgā notiekošajā “Startup Sauna” pasākumā “Startup Sauna Warmup” un ieguva tiesības kļūt par programmas dalībnieku. “Inventure” bāzējas Somijā, kā arī veic aktivitātes Ķīnā.

Jau ziņots, ka konkurence “Froont” izvēlētajā lauciņā arvien pieaug. Piemēram, ASV grafiskā dizaina programmatūras kompānija “Adobe” nesen palaida “ReFlow”. Arī “GigaOm” un “TechCrunch” rakstos “ReFlow” minēts kā “Froont” konkurents, taču uzsverot, ka konkurents pilnībā nedarbojas interneta un mākoņdatošanas vidē, kā to spēj “Froont”.

Viens no “Froont” līdzdibinātājiem un vadītājs ir grafikas dizainers Sandijs Ruļuks, kas iepriekš izveidojis arī interneta lapu veidošanas rīku “Berta.me” un uzvarēja Britu padomes starptautiskajā konkursā jaunajiem interaktīvās un digitālās nozares uzņēmējiem “Young Creative Entrepreneur (YCE) Digital award 2012”.

“Froont” februārī piedalījās Rīgā notikušās starptautiskās informācijas tehnoloģiju jomas konferences “TechChill Baltics” jaunuzņēmumu sacensībās.

Resurss: LETA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us