Latvijā izstrādāto ātrlasīšanas rīku “Fastr” prezentē Somijas prezidentam

Latvijā izstrādātais ātrlasīšanas rīks viedtelefoniem un planšetdatoriem “Fastr” demonstrēts Somijas prezidentam Sauli Nīnistē, kad viņš apmeklēja jaundibināto informācijas tehnoloģiju (IT) intensīvo mācību un attīstības programmas “Startup Sauna” dalībniekus, informēja viens no “Fastr” līdzdibinātājiem Anatolijs Ressins.

Ressins teica, ka “Fastr” bija viens no diviem jauniem IT projektiem, kas tika rādīts Nīnistē viņa vizītes laikā. Otrs projekts bija no Somijas. Kopumā mēnesi ilgā “Startup Sauna” sesijā piedalās 15 “komandas” jeb jaundibinātu uzņēmumu projekti.

“Fastr” par tikšanos ar Somijas prezidentu arī izplatīja paziņojumu medijiem, kurā teikts, ka “Fastr” “iPhone” versijas lejupielāžu skaits “Apple” “ITunes” veikalā sadaļā “App Store” sasniedzis 70 000.”

“Šī gada maijā “Fastr” ir bijis starp piecām visvairāk lejuplādētajām lietojumprogrammām 56 valstīs, ieskaitot lielākus tirgus, kā ASV, Ķīna, Kanāda un Krievija,” raksta izstrādātāji. Savukārt Ressins teica, ka projekta mērķis ir sasniegt 150 000 līdz 200 000 lejupielādes un attīstīt bezmaksas versiju, kuru izmantot tā sauktajā “freemium” modelī, kurā ar bezmaksas versiju iekārdina pirkt versiju ar paplašinātu funkcionalitāti.

Patlaban aplikāciju “Fastr Pro” var nopirkt par 2,69 eiro (1,88 latiem).

Stāstot par “Startup Sauna”, kur viņš kopā ar Ressinu atrodas jau aptuveni nedēļu, cits “Fastr” līdzdibinātājs Eldars Loginovs teica, ka no līdz šim piedzīvotā spilgtākais iespaids bija tikšanās ar globāli populārās spēles “Angry Birds” izstrādātāja “Rovio” mārketinga speciālistiem.

Loginovs augsti vērtējot “Startup Sauna” “trenerus”, kas ar pozitīvu kritiku palīdzot attīstīt projektus, bet arī paši bieži esot IT nozares sēklas naudas investori. “Rodas izdevība ar viņiem ko sarunāt,” skaidroja Loginovs. Attiecībā uz “Fastr” viņš norādīja, ka no šo investoru puses “ir interese”, bet pagaidām neko nevarot teikt.

Loginovs arī teica, ka “Startup Sauna” dalībniekiem ir iespēja no organizatoriem saņemt līdz pat 40 000 eiro tā saukto konvertējamo aizdevumu. Kredītam ir 3% gada likme, bet kredīta devējs var “kapitalizēt” šo parādu, iegūstot no parādnieka kapitāla daļām, ja šķiet, ka atdeve no dividendēm vai daļu pārdošana vēlāk dos būtiski lielāku atdevi.

Jau ziņots, ka janvārī “Fastr” veidotāji piesaistīja investīcijas 50 000 eiro (35 000 latu) apmērā, kuras tiks izmantotas funkcionalitātes attīstīšanai un jaunu klientu piesaistei. Finansējums tālākai attīstībai iegūts no privātā investora no ASV Andrē Demaresta, kurš saskata potenciālu uzņēmumā.

Resurss: LETA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us