«Lattelecom» datu pārraides ātrumu palielinās līdz 500 megabitiem sekundē

SIA “Lattelecom” novembra otrajā pusē saviem optiskā interneta pieslēguma klientiem datu pārraides ātrumu palielinās līdz 500 megabitiem sekundē, informē “Lattelecom” Optiskās tehnoloģijas biznesa daļas vadītājs Raivis Mackevičs. Līdz šim “Lattelecom” piedāvāja 100 megabitu sekundē datu pārraides ātrumu.

Pēc organizācijas “Information Technology & Innovation Foundation” (ITIF) internetā pieejamiem 2008.gada platjoslas pētījuma datiem, ātrākais internets, mērot caurmēra lejuplādes ātrumu, bija Japānā – 63,6 megabiti sekundē, kam sekoja Dienvidkoreja ar 49,5 megabitiem sekundē un Somija ar 21,7 megabitiem sekundē.

Patlaban optisko internetu pieslēguši aptuveni 2600 klientu un 700 to ir pasūtījuši, bet vēl nav saņēmuši, sacīja Mackevičs.

Šie skaitļi ievērojami atšķiras no “Lattelecom” publicētajiem tā sauktajiem pieejamības skaitļiem, kur apkopots dzīvokļu skaits, kam pieejama optiskā maģistrāle, no kuras var aizvilkt optiskas šķiedras atzaru uz klienta dzīvoklī vai birojā iemontētu signāla pārveidotāju un sadalītāju.

Kā vēstī “Lattelecom”, Rīgā optiskais internets pieejams 46 159 dzīvokļos 577 mājās Zolitūdē, Ķengaragā, Pļavniekos un Purvciemā. Paredzēts, ka šonedēļ tiks paplašināta pieejamība 8886 dzīvokļiem Ziepniekkalnā un pieslēgti pirmie klienti, bet līdz gada beigām optiskais internets būs pieejams 77 524 mājokļos Rīgā un, novembrī sākot optikas izvēršanu Jelgavā un Daugavpilī, 95 429 mājokļos visā Latvijā.
Lattelecom datu pārraides ātrumu palielinās līdz 500 megabitiem sekundē, lattelecom, internets, latvija
Kā skaidroja Mackevičs, mājas vai biroja optiskā interneta signāla pārveidotājam un sadalītājam var pieslēgt datorus, televizorus un telefonu. Ar lielāko ātrumu vairākos televizoros būs iespējams izmantot “Lattelecom” interaktīvās televīzijas pakalpojumus un skatīties augstas izšķirtspējas jeb HD televīzijas kanālus.

“Fantastiski, esmu skaudības pilns. Tas būs ātrākais internets Eiropā,” informāciju par “Lattelecom” plāniem komentēja Zviedrijas mobilo sakaru un platjoslas organizācijas “Kista Mobile and Broadband Showcase” vadītājs Tomas Benihs.

Benihs arī uzsvēra, ka “galvenais ir, ka “Lattelecom” neievelk pliku datu trubu, bet to piepilda ar saviem pakalpojumiem”.

Latvijas telekomunikāciju koncerns reģistrēts kā valsts uzņēmums “Lattelekom” 1992.gadā. Kompānijas nosaukums un zīmols mainīts uz “Lattelecom” 2006.gada pavasarī.

Biznesa žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia” un Rīgas Fondu biržas 2008.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” SIA “Lattelecom” ar uzņēmuma vērtību 315,75 miljoni latu ierindojas 8.vietā.

Pieslēgt optisko internetu varat piesakoties Lattelecom mājas lapā!

Izmantotie resursi:
Ziņu aģentūra “LETA” , www.leta.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us