[img] http://o.aolcdn.com/hss/storage/midas/413baccbe10df6b020d0c856e9920594/201306504/iphone-5s-touch-id-630.jpg [/img]
Svešus pirkstu nospiedumus ir iespējams iegūt, neizmantojot uz skārienjūtīgā ekrāna atstātos traipus. Izrādās, ka to izdarīt ir visai vienkārši – viss, kas nepieciešams ir fotokamera un kripatiņa veiksmes.
Otra pirkstu nospiedumus var nokopēt, iegūstot dažas kvalitatīvas fotogrāfijas un apstrādājot tās ar kādu no autentificēšanas programmām, piemēram, VeriFinger.
Kā jau vari nojaust, šis nav garantēts nospiedumu iegūšanas veids. Tas darbojas ar nosacījumu, ka tev ir pieejamas augstas kvalitātes fotogrāfijas ar kāda cilvēka pirkstu nospiedumu.
Šādas fotogrāfijas ir visai vienkārši iegūt no publiskām personām, kas sasvecinoties mēdz pamāt ar roku. Maz ticama ir iespējamība, ka kāds svešinieks nofotogrāfēs tavus pirkstu nospiedumus, kamēr atradīsies kādā sabiedriskā vietā vai arī vienkārši šķērsosi ielu.
Protams, datu zagļiem vēl bez fotogrāfijām būtu nepieciešams iegūt kādu no tavām ierīcēm vai arī atrast citu veidu, kā piekļūt informācijai, izmatojot tavus biometriskos datus. Šāds datu drošības apdraudējuma risks gan ir visai zems. IT speciālisti ir visai pārliecināti, ka personīgās informācijas zagļiem parasti nenākas tā nopūlēties, lai iegūtu vēlamos datus. Tas tikai lieku reizi atgādina, ka katram no mums ir rūpīgi jāattiecas pret svarīgas informācijas uzglabāšanu!