Kurš ir drošāks? Internet Explorer 7 vai Firefox 2.0

Kurš no šiem diviem interneta pārlūkiem tevi pasargā no neliešiem, krāpniekiem un cita veida mahinātoriem? Pēc pēdējās SmartWare atskaites tas ir Firefox 2.0, vismaz anti pikšķerēšanas ziņā. Gan Internet Explorer 7, gan Firefox 2.0 ir iebūvēta anti pikšķerēšanas sistēma kas brīdina, ka tu esi atvēris neīstas organizācijas mājas lapu. Jaunajā SmartWare testā ko sponsorēja Mozilla, Internet Explorer 7 nobloķēja 66.35 % zināmās vietnes, bet Mozilla Firefox 78.85 % izmantojot lokālo datubāzi – 81.54 % izmantojot tiešsaites datubāzi.

Pikšķerēšana ir neapdomīgu lietotāju aizvilināšana uz tīmekļa vietnēm, kas atdarina reālu organizāciju vietnes. Vilināšanas nolūks ir izgūt no klientiem to paroles, kredītkaršu informāciju, ziņas par sociālo apdrošināšanu vai citus personas datus, kurus zaglis pēc tam varētu ļaunprātīgi izmantot.

Internet Explorer 7 anti pikšķerēšana ir ieslēgta pēc noklusējuma. Katra vietne kuru jūs apciemojat tiek salīdzināta ar Microsoft datubazi un zināmās, krāpnieciskās vietnes tiek bloķētas. Firefox 2.0 ir divi anti pikšķerēšanas soļi. Katra vietne kuru jūs apciemojat tiek salīdzināta ar lokālo datubāzi, ja tā neko neuzrāda, bet tiek atrastas kaut kādas krāpniecības pazīmes, vietne tiek salīdzināta ar tiešsaites datubāzi. Tiešsaites datubāzi uztur Google.

Pēc drošības firmas IronPort Patrick Peterson teiktā. Priekšroku Firefox? Varbūt. Vēturiski šim pārlūkam ir bijusi izcila drošība, tomēr Microsoft ir smagi strādājis, lai uzlabotu Internet Explorer 7 drošību. Vai tā ir patiesība, ka Firefox lietotāji ir mazāk inficējušies ar kaitīgām programmām? Pārsvarā tas ir tāpēc, ka Firefox lietotāji ir tehniski izglītotāki.

Pēc drošības firmas eksperta Andrew Braunberg teiktā. Ir vēl viens iemesls kāpēc Internet Explorer 7 ir mazāk drošs. Microsoft ir mērķis. Microsoft teiktu, ka ne jau viņu programmatūra ir mazāk droša, vienkārši Microsoft ir liels mērķis. Kur ir Microsoft tur ir spraigais sižets.

Nav īpaša nozīme kuru pārlūku tu izvēlies vai kurš no viņiem ir labāks, ja tu pats savas nezināšanas dēļ izraisi situāciju kas tev varētu kaitēt, tas ir tikai tevis paša radīts rezultāts. Pētījumi liecina, ka lielākā daļa ļaunprātīgu programmu kas nonāk lietotāja datorā. Nonāk tur ar pilnīgu lietotāja piekrišanu. Līdz šim tīkla apzinīgie lietotāji pat ar perfektāko pārlūku ir inficējušies 20 % gadījumu. Ir vajadzīga labāka pārlūku drošība, bet nevaig domāt, ka pie tā viss apstāsies.

Avots: newsfactor.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us