Kubā mājās beidzot varēs skatīties filmas no diskiem!

Apmēram 10 gadus atpakaļ daudziem varēja šķist, ka mūsu zemē daudzas lietas nav vienā līmenī ar pasauli – mums uzreiz pēc debijas nebija pieejama jaunākā datortehnika vai televizori. Kā izrādās, Kubai tā vēl joprojām ir ikdiena. Tiesa, šajā gadījumā iemesls ir nevis ražotāju kūtrā ieiešana valsts tirgū, bet gan valsts politika.

Fidela kastro (Fidel Castro) izaudzinātā un šobrīd jau viņa brāļa Raula Kastro (Raul Castro) vadītā valsts tikai 2008. gada marta vidū izlēmusi saviem iedzīvotājiem beidzot ļaut iegādāties sadzīves elektrotehniku, kas viņu dzīvi padarītu patīkamāku. Līdz pat šim brīdim Kubā nebija iespējams iegādāties nedz DVD atskaņotājus, nedz mikroviļņu krāsnis, nedz lielus televizorus. Valsts radītie likumi skarbi un nesaudzīgi, ka jebkurš privātpersonas mēģinājums lidostās ievest kādu DVD atskaņotāju varēja tikt smagi sodīts. Izņēmums bija ārzemnieki un uzņēmumi, kam tehnika patiešām bija nepieciešama ikdienas darbam.

[img]/images/upload/watching_tv.jpg[/img]

[i]Tehnika, ko pasaulē baudīja 60. gados, Kubā vēl nesen bija ikdiena[/i]

Taču nu, pateicoties „elektroenerģijas sistēmu sakārtošanai un pieejamības uzlabošanai”, Kubieši var palēnām sākt baudīt modernās pasaules priekšrocības – jau šogad atļauts iegādāties mikroviļņu krāsnis, LCD/plazmas televizorus (kas, starp citu, ir taupīgāki nekā CRT tipa tālrāži) un arī jau vairākkārt minētos filmu atskaņotājus, kā arī citu elektrotehniku. Jāpiemin gan, ka tāda mūsdienu „ekstra” kā gaisa kondicionieris šajā komunistiskajā valstī veikalos nonāks tikai nākamgad, savukārt mums tik ierastais tosteris Kubas gaisu „apostīs” tikai 2010. gadā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us