Kubā izstrādāts pašiem savs Linux

Sociālistiskajā Kubā prezentēts īpaši šai valstij paredzēts Linux distributīvs Nova. Atvērtā koda projekts izveidots, lai varētu veiksmīgāk izvairīties no dažādām licencēšanas izmaksām, piemēram, Microsoft Windows pirkšanas, skaidro valsts oficiālās amatpersonas.

Distributīvu izstrādājuši Havanas Universitātes studenti, un projekts veidots apmēram gadu. Tas prezentēts Komunikāciju un Tehnoloģiju konferences laikā. Pagaidām nav skaidrs kādas programmas ietilpst Linux Nova. Tāpat arī nav skaidrs kur to var lejupielādēt.

„Man gribētos cerēt, ka piecu gadu laikā valstī būs vairāk nekā 50 procenti Linux lietotāju,” komentē Hektors Rodrigezs, Informācijas Zinību universitātes dekāns. Pāreja uz brīvu programmatūru ir tuvāka Kubas iedzīvotāju ideoloģijai, uzskata H.Rodrigezs.

No Kubas 11 miljoniem iedzīvotāju pieeja internetam ir tikai 1,4 miljoniem. Iedzīvotāji, kuri lielākoties pelna 17 līdz 20 ASV dolārus mēnesī, pie datoriem reti kad piekļūst ārpus skolas vai darba.

Jāpiezīmē, ka Kubā jau kādu laiku ir ieviests ASV ražoto preču embargo, tādējādi nav iespējams oficiāli iegādāties arī Microsoft vai Apple produktus. Datorus šajā valstī mājas vajadzībām ļauts iegādāties vien kopš pagājušā gada.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us