Krievu hakeri viltojuši Wikileaks

Pētījumu centra Spamhaus eksperti tur aizdomās Krievijas spamerus Džuliāna Asanža galvenā portāla wikileaks.org mājas lapas ieņemšanā, kurā tika publicēti Pentagona konfidenciāli materiāli un Amerikas vēstniecību diplomātiskā sarakste ar Vašingtonu.

Spamhaus speciālisti ievēroja, wikileaks.org trafiks tiek pārvirzīts uz spoguļa mājas lapu wikileaks.info, bet šis portāls atrodas uz IP adreses 92.241.160.0/19 uz Webalta provaidera laukuma. Pēc Spamhaus datiem, šis provaideris ir saistīts ar “krievu kiber-noziedzniekiem”, bet IP adrese kopš 2008.gada oktobra atrodas Spamhaus stop – sarakstā.

Savukārt, eksperti pazīst Webalta arī ar citu nosaukumu- Wahome. „Tas ir slavenais provaideris, no kura IP adresēm tiek izplatīti vīrusi, tiek izveidoti zombijtīkli un īstenota cita nelegālā darbība“, – apgalvo Spamhaus. Wikileaks “spogulis” pēc Krievijas hostinga provaidera adreses, pēc ekspertu datiem, var būt bīstams: „Wikileaks dokumentu arhīvs, kas atrodas šajā mājas lapā, var būt inficēts ar tārpiem“.

[img]http://datuve/images/upload/20110124223054.jpg[/img]

„Pašlaik Wikileaks.org portāls pārvirza apmeklētājus uz wikileaks.info, kas izvietots Webalta. Rodas vīrusu izpaltīšanas risks“, – brīdina kiberanalītiķi, papildinot, ka wikileaks.info portāla saturs daļēji sakrīt ar oficiālu Džuliāna Asanža mājas lapu “spoguļiem”- wikileaks.ch, wikileaks.is, wikileaks.nl.

Turklāt, Spamhaus jau sāka saņemt draudu vēstules: “Jūs būsiet nākamie”. Anonīmie nelabvēļi sauc analītiķus par “Amerikas valdības roku” un vaino spiediena izdarīšanā Wikileaks.

Kā avots izmantota Spamhaus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us