Krievijas zinātnieki radījuši jaunu zemūdens ieroci cīņai ar pirātiem


Kā ziņo populārākais zemūdens niršanas portāls Latvijā Daivings.lv, Krievijas valsts uzņēmuma „Bazalts” („Базальт”) zinātnieki radījuši jaunu universālu ieroci ar kuru var cīnīties ne tikai pret zemūdens diversantiem, bet arī ar pirātiem, kuri no nelielām laiviņām uzbrūk lielajiem kuģiem.
„Pagājušā gada nogalē mums tika izteikts pirmais komerciālais piedāvājums pārdot mūsu reaktīvo sistēmu DP-64, kura plašākai sabiedrībai tika prezentēta vienā no starptautiskajām ieroču izstādēm 1993.gadā. Jāatzīst, jau tad šis mūsu izgudrojums izsauca lielu interesi”, Krievijas ziņu aģentūrai „Interfaks” atzina uzņēmuma „Bazalts” ģenerāldirektors Vladimirs Koreņkovs.

Sistēma DP-64 ir granātmetējs, kurš šauj kā šautene – neradot reaktīvu gaisa plūsmu. Tas ļauj DP-64 izvietot slēgtās telpās un uz kuģiem, nebaidoties, ka šāviena radītā reaktīvā plūsma varētu nodarīt kādus bojājumus.
DP-64 izšautās granātas var sasniegt zemūdens diversantus, kuri atrodas līdz pat 500m tālu, kā arī sašaut nelielus virszemes objektus. Bez tam šī oriģinālās konstrukcijas granātmetēja šāvieni ir gandrīz nedzirdami.

DP-64 komplektā ietilpst divu veidu granātas – signālgranāta SG-45, kas paredzēta, lai norādītu zemūdens diversanta atrašanās vietu, un kaujas granāta FG-45, kas paredzēta diversantu iznīcināšanai.
Vladimirs Koreņkovs atzina, ka uzņēmums „Bazalts” arī var piedāvāt munīcijas, kas nav dzīvībai bīstamas, bet tikai aizbaidīs pirātus, neļaujot tiem pietuvoties kuģim.

Kā uzsvēra „Bazalts” ģenerāldirektors – pasaulē nav analoga viņu radītajam DP-64. Ierocis ir viegli lietojams, drošs un ļoti efektīvs. „Kuģi, kas būs aprīkoti ar šādiem granātmetējiem, būs pasargāti no jebkādiem pirātu uzbrukumiem,” paziņoja Vladimirs Koreņkovs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us