Krievijas studentu melnā diena

Krievijas programmētāji ir atraduši veidu kā atvieglot darbu dažādu skolu un universitāšu pasniedzējiem, kuriem diendienā jāsaskaras ar savu audzēkņu vēlmi vienkārši paņemt referātus kursadarbus, diplomdarbus, un citus darbus no Interneta. Gadījumos ja teksts tiek 100% kopēts, to atklāt ir salīdzinoši viegli, bet ko darīt tad, ja students ir aizņēmis tikai daļu no teksta, pie tam, to vēl mazliet pārveidojot?

29. maija vakara ziņu izlaidumā NTV kanālā tika demonstrēts sižets par projektu [i]Antiplagiat.ru[/i], kā rezultātā saita apmeklētāju skaits pieauga lavīnveidīgi un tas kādu brīdi nebija piejams.

Programma, kurai eksistē analogi, veic teksta salīdzināšanu ar Internetā publiski piejamajiem informācijas avotiem tādiem kā referātu datu bāzēm, zinātniskajām publikācijām utml.

Šāda veida programmas eksistē jau kādu laiku, ar tām ir iespējams veikt rakstītā teksta stila analīzi un pat noteikt procentuālo atbilstību kāda konkrēta autora stilam. Tas atvieglo darbu tiesu ekspertīzei utml. Vārdu mainīšana vietām nepalīdzēs.

Līdz šim bija iespējams salīdzināt savā starpā tikai divus tekstus, projekta [i]Antiplagiat.ru[/i] programmētāju lolojums salīdzina doto tekstu ar gandrīz visu Internetu.

Ja var ticēt tam, kas teikts saitā [url=http://antiplagiat.ru]Antiplagiat.ru[/url], tad programmas algoritmu izstrādē ir piedalījušies zinātnieki, tās darbības pamatā ir moduļu princips, uzdevums tiek sadalīts vairākos apakšuzdevumos, kurus var izpildīt paralēli vai apgrieztā secībā.

Ir iespējams salīdzināt HTML, RTF, PDF, .txt un .doc formātu dokumentus ar vairāk kā 4 miljoniem avotu dažu sekunžu laikā, kā arī pievienot datu bāzei savus resursus. Līdz šim projekts darbojās testa režīmā, tāpēc ne vienmēr sniedza gaidīto rezultātu, turklāt tas nedarbojas citās valodās, kā tikai krievu.

Kā liecina pirmās Krievijas pasniedzēju atsauksmes, viņi ir stipri pārsteigti, lai neteiktu – šokēti, par milzīgo plaģiātisma procentu pat starp tādiem, kurus viņi uzskatījuši par godīgiem, centīgiem un talantīgiem studentiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us