Krievijas pirātu partija reģistrēta tikai pēc tās nosaukuma maiņas

Krievijas Tieslietu ministrija atļāvusi „Krievijas pirātu partijai” sākt reģistrācijas procesu, bet tikai pēc tās nosaukuma maiņas uz “Krievijas piraCCkaja partija” (“ПираЦЦкая партия России”).

Vēl martā Krievijas Tieslietu ministrija atteica krievu „pirātiem” reģistrāciju neatbilstoša nosaukuma dēļ: vārds „pirātu” ir saistīts ar noziedzīgu darbību – jūras vai upju bandītismu.

Tad „pirāti” nosauca partiju par “Krievijas piraCCkaja partija” (“ПираЦЦкая партия России”). Rezultātā, „pirāti” iesniedza uzreiz divus pieteikumus reģistrācijai – vienā norādot nosaukumu “Krievijas piraCCkaja partija”, bet citā – partija “Bez nosaukuma”.

[img]http://datuve/images/upload/20110801210024.jpg[/img]

Abi pieteikumi tika pieņemti. Turklāt, atzīmē BBC, tas nenozīmē, ka partija tiks oficiāli reģistrēta: tieslietu ministrija bieži atteikusi reģistrāciju nevis pieteikšanās posmā, bet pēc dokumentu pārbaudes.

Atgādināsim, ka 2009. gadā “pirātiem” izdevās izcīnīt visaugstāko sasniegumu: Zviedrijas “Pirātu partijai” izdevās iegūt krēslu Eiroparlamentā: vasaras sākumā notikušajās vēlēšanās viņi ieguva 7,4 % balsis. Pirātu partijas pārstāvjus atbalsta apmēram 19% vēlētāju.

Partijas pārstāvji ir par brīvu failu apmaiņu internetā, CD cenu pazemināšanu un iespēju par velti lejuplādēt dažādus failus arī mājas apstākļos. Zviedrijā arī parādījies „pirātu” provaideris Pirate ISP, kurš garantē anonimitāti saviem abonentiem un kur par izpilddirektoru strādā Pirātu partijas loceklis Gustavs Nipe.

Kā avots izmantota BBC.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us