Krievijai būs bezmaksas MS produkti

Krievijas Izglītības un Zinātnes ministrija ir noslēgusi līgumu ar Microsoft par izglītības sistēmas stratēģisko atbalstu. Pavisam 4 miljoni dolāru tikšot ziedoti, lai Krievijas izglītības sistēmā varētu iegūt 21. gadsimtam atbilstošu IT izglītību augstākajās mācību iestādēs. Vismaz tāds ir Microsoft izglītības iniciatīvas Partners in Learning mērķis. Studenti varēšot arī iegūt [b]Microsoft Certified Specialist[/b] un [b]Microsoft Office Specialist[/b] sertifikātus.

Microsoft arī gatavojas izveidot un uzturēt dažādus informācijas resursus skolēniem un pasniedzējiem kā arī apmācīt mācību spēkus ar [b]Microsoft Innovative Teachers Network[/b].

No vienas puses jauki, ka tepat, tik tuvu attīstās tehnoloģiju iespējas un mēs visi varam jūsmot par tehnoloģijas sasniegumiem dzīvojot pie lielā Bila loga uz sauli (patentētu, protams). Tomēr pastāv jautājums, vai no šiem 4 miljoniem daļa neaizies ne-mērķiem un kāda MS produktu lietošanas sertifikācijai ir jēga Krievijā?

Var jau tikai iedomāties tādus tematus kā piratizācija un alternatīvās operētājsistēmas, kā arī tehnoloģiskā atpalicība. 4 milj ir jauka lieta, varbūt pusi no tās var iztērēt apmācībā un otru pusi dzelžu iegādei. Bet kāda ir iespēja vietējā darba tirgū pēc pieprasījuma pēc šādiem speciālistiem? Šeit nebūt netiek ietverts, ka cilvēks var mācīties, lai pēc tam strādātu attīstītākas ekonomikas labā. Lai vai kā, MS ir apkampies ar Krieviju un domā par tirgus paplašināšanu. Lai veicas 🙂

Oriģinālinformācija: mosnews.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us