Kosmosa tūrisms kļūs pieejamāks: Rīga – Kosmoss vairs nav aiz kalniem

Pēdējās simtgades laikā cilvēcei aizvien vairāk ir šķitis, ka „ar pasauli nepietiek”, tādēļ nemitīgi ir meklēti risinājumi kā tikt tur augšā – kosmosā. Nu ir pienācis brīdis, kad jau „gaisā” pabijis pirmais suns, pirmais cilvēks un pat pirmais kosmosa tūrists. Kompānija Xcor Aerospace cer krasi palielināt kosmosa tūrisma apmērus, tuvāko divu gadu laikā piedāvājot „lētos lidojumus” kosmosā.

Kalifornijā bāzētā Xcor jau 2010. gadā plāno ieiet kosmosa tūrisma lauciņā ar savu lidaparātu Lynx. Tas ir vidusmēra privātās lidmašīnas izmēra kuģis, kas spēj pacelties un nolaisties uz jebkura tipiska skrejceļa. Atšķirībā no parastas lidmašīnas, Lynx pēc pacelšanās sasniegs vairāk nekā 680,5 metru sekundē lielu ātrumu, ar kura palīdzību kosmosa lidaparāts pacelsies līdz teju 61 kilometra augstumam. Jāpiezīmē, ka atklāts kosmoss sākas mezosfērā – apmēram 100 kilometru augstumā, taču arī Lynx darbības augstumā gravitācijas viļņi ir reti un ir iespējams izbaudīt bezsvara stāvokli.

[img]/images/upload/Lynx_1.png[/img]
Nākotnes varonis Lynx (augšā) un pagātnes X-20 Dyna-Soar (lejā)
[img]/images/upload/Lynx_3.jpg[/img]
Kā vēsta Xcor Aerospace vadītājs Džefs Gresons (Jeff Greason), Lynx izmanto visparastākos šķidrās degvielas dzinējus un tas īpaši radīts, lai varētu veikt vairākus lidojumus dienā. Pagaidām gan kosmosa kuģis ir tikai datordizains, taču jau pēc diviem gadiem tas būs gatavs modelis, kas jau varētu tikt izmantots tūrismam. Starp citu, Lynx MK1 dizains bāzēts uz 1963. gadā pārtrauktās programmas lidaparāta – vairākkārt izmantojamā kosmosa kuģa X-20 Dyna-Soar.

Pagaidām gan netiek izpausta aptuvenā lidojuma cena, taču tā varētu būt zemāka nekā Virgin Galactic projekta solītie 200 tūkstoši ASV dolāru.

[url=/images/upload/Lynx_2.jpg][img]/images/upload/Lynx_2a.jpg[/img][/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us