Komerciāli klonēts pirmais mājdzīvnieks

Kāds Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošs pāris samaksājis 155 tūkstošus ASV dolāru, lai iegūtu sava mirušā labradora kucēnu, kas ģenētiski pilnībā atbilstu pirms gada aizgājušajam sunim. Šis dzīvnieks vēsturē ieies, kā pasaulē pirmais komerciāli klonētais suns.

Floridā dzīvojošā ģimene Edgars un Nina Otto par mājas mīluļa klonēšanu sāka domāt pirms pieciem gadiem. „Nevienam jau nekaitētu, ja mēs paņemtu viņa DNS, un tas ir tas, ko mēs izdarījām,” skaidro N.Otto. Labradors Sers Lancelots (Sir Lancelot) pirms gada nomira audzēja dēļ.

Dienvidkoerjas kompānija BioArts nesen rīkoja izsoli par iespēju tās uzvarētājiem klonēt savus suņus, kurā viena no uzvarētājām bija Otto ģimene. Saglabātais DNS paraugs tika nosūtīts uz Sooam Biotech Research Foundation Seulas pilsētā.

[img]/images/upload/20090204113529.jpg[/img]
Klonēšanai izmantota jau samērā ierastā tehnoloģija – kāda dzīvnieka olšūnu ģenētiskais materiāls aizstāts ar DNS parauga genomu. Kā ziņo BioArts, pērnā gada 18.novembrī piedzimušais dzīvnieks ir veselīgs un 10 nedēļas vēlāk tas nogādāts pie īpašniekiem.

„Sers Lancelots bija viens no mūsu cilvēcīgākajiem suņiem. Viņš bija ļoti īpašs mums un viņa atgūšanai esam iztērējuši mazāk nekā Humane Society biedrībai,” komentē E.Otto, atbildot uz ASV biedrības aizspriedumiem pret dzīvnieku klonēšanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us