Ko iesākt ar 10 miljardiem eiro?

Šonedēļ Holandē Eiropas Kosmosa aģentūras ([i]European Space Agency[/i]) locekļi vienojās par 10 miljardu eiro lielu ieguldījumu dažādās kosmosa pētniecības jomās un jau esošo programmu turpināšanai.

Nākamo piecu gadu laikā ESA ieguldīs naudu jaunu Zemes novērošanas satelītu konstruēšanai, stāvokļa saglabāšana Francijas Gviānas kosmosa stacijā, kā arī garantēs finansējumu tam, lai uz planētām tiktu sūtītas jaunas zondes. Daudzi projekti ir saistīti ar klimata maiņām, vidi un planētas dabas resursu pārzināšanu.

[img]/images/upload/2space.jpeg[/img]
„Šis lēmums ir solis uz priekšu Eiropas izredzēs atbildēt uz globālajiem izaicinājumiem,” ESA paziņoja par jauno budžetu. „Tas nostiprinās Eiropas lomu kosmosa pētniecības jomā, kas darbojas sabiedriskās kārtības, kā arī Eiropas iedzīvotāju un uzņēmumu interesēs.” ESA ministri arī uzsvēra, ka ieguldījumi šajā jomā ir svarīgi Eiropas drošības un stāvokļa nostiprināšanai.

ESA ir saņēmuši iespēju gūt labumu no nesenajiem Eiropas sasniegumiem kosmosa jomā un saukt sevi par globālas nozīmes kosmosa aģentūru, kura ir nepieciešama visai pasaulei. ESA ministri uzskata, ka ekonomiskās krīzes laikā šim ieguldījumam ir īpaši liela nozīme, jo kosmoss ir viena no pamatnozarēm, kas atbild par jauninājumiem, ekonomisko attīstību, stratēģisko neatkarību un sagatavošanos nākotnei.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us