Klēpjdatori – populārāki par galddatoriem!

Mobilitāte – tas ir sinonīms vārdam „nākotne”. Par to liecina IDC veiktie pētījumi; tie parāda, ka klēpjdatoru tirgus gada trešajā ceturksnī ir ne tikai līdzvērtīgs galddatoru pārdošanas rādītājiem, bet pat pārāks. Šāda situācija izveidojusies pirmo reizi informācijas tehnoloģiju vēsturē.

Tirgus izpētes kompānija IDC ziņo, ka klēpjdatoru tirgus pārspējis galddatoru tirgu un tas noticis tādēļ, ka klēpjdatoru pārdošanas apjomi strauji kāpuši tieši aizgājušā ceturkšņa laikā. ASV vien pārdoti vairāk nekā 9,5 miljoni klēpjdatoru (salīdzinājumā ar pērno gadu – +18%). 2008.gada trešajā ceturksnī klēpjdatoru tirdzniecība sastādīja 55,2 procentus no kopējā pārdoto datoru skaita. Ja var ticēt IDC aprēķiniem, pirmajās trijās vietās ierindojas Sony, Acer un Lenovo, kas kopā „paņēmuši” 65% no kopējā ASV klēpjdatoru tirgus.

Paredzams, ka šī gada Ziemassvētku sezonā elektronika tiks pirkta par spīti visām ekonomikas problēmām un tiks pārsists arī šis „klēpjdators pret galddatoru” rekords, taču taču kopumā IDC eksperti gada pēdējā ceturkšņa brīvdienu sezonu un tajā valdošo iepirkšanās drudzi pielīdzina 90.gadu sākuma zemajam līmenim. Interesanti, ka jaunākajos aprēķinos noskaidrots, ka vidusmēra ASV iedzīvotājs dāvanām, tai skaitā datortehnikai, tērē 1473 ASV dolārus; elektronikas preces ir teju tik pat pieprasītas Ziemassvētku dāvanas nekā „miers pasaulē”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us