Ķīniešu kompānija pieļauj iespēju sūdzēt tiesā Apple

Ķīniešu tehnoloģiju kompānija, kura ražo planšetdatorus līdzīgus kā Apple jaunais iPad, tagad ir paziņojusi presei, ka tā iespējams sūdzēs tiesā ASV kompāniju Apple par to, ka tā būtu nošpikojuši viņu dizainu savai jaunajai ierīcei.

“Kompānija Shenzhen Great Loong Brother Industrial ir sākusi tirgot savu P88 planšetdatoru pagājušajā gadā un pagaidām vēl nav uzsākuši tiesas darbus pret Apple,” presei teica uzņēmuma pārstāvis Wu.

Kompānija, kas ir bāzēta Dienvidķīnā un ir pazīstama ar saviem “ bandit” telefoniem jeb “ shanzhai”, kas ir viltojumi, kas ņemti no lielajiem zīmoliem, tādiem kā Apple.

Wu teica presei: “Runājot par šo ierīci, mēs neesam shanzhai, tādēļ, ka mēs bijām pirmie”

P88 planšetdators sver vairāk kā Apple iPad un tā baterijas mūžs ir daudz īsāks (apmēram viena stunda pie aktīvas lietošanas, kad Apple savai ierīcei piedāvā līdz pat 10 stundām). Bet abas ierīces ir ar skārienjutīgo ekrānu, tām ir līdzīgi izmēri un vienāda melnā maliņa apkārt. Wu presei teica, ka viņu ierīce esot tirgota arī ASV, bet atteicās atbildēt kuros veikalos.

Apple sabiedrisko attiecību speciālists atteicās komentēt šo situāciju.

Ķīnas melnais elektronisko ierīču tirgus ir gana ātri noreaģējis uz Apple paziņojumu par jauno ierīci. Daži Taobao.com (ķīniešu tiešsaistes izsoļu nams un interneta veikals) lietotāji jau ir pasūtījusi iPad, kuri šajā tirgū vel nav nonākuši. Populārās ierīces (tādas ka iPhone no Apple vai Hero no Taivānas HTC) bieži tiek ievestas valstī nelegāli un tirgotas interneta veikalos vai elektroniskajos tirgos.

Apple pārstāvji vēl nav pateikuši vai iPad tiks tirgots Ķīnā (vismaz oficiāli). Vietējais izplatītājs China Unicom Ķīna iPhone sāka tirgot pagājušajā gadā, bet melnajā tirgū šī ierīce jau tika pārdota daudz agrāk.

Japāņu elektronikas kompānija Fujitsu ir paziņojusi, ka viņiem esot savas tiesības uz nosaukumu “ iPad” un arī šeit pastāv iespējami tiesas draudi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us