Ķīnas valdības grasās būvēt pasaulē lielāko saules enerģijas spēkstaciju

Lielākajai daļai liela apjoma atjaunojamās enerģijas izmantošanas projektu ir dažādi mīnusi. Vēja enerģijas izmantošana rada lielu troksni un var būt neparedzama, aizsprostiem, kas tiek izmantoti elektroenerģijas iegūšanā no ūdens plūsmām, ir nepieciešama lielu zemes joslu appludināšana, savukārt saules enerģijas izmantošana ir dārga. Neraugoties uz šiem mīnusiem, Ķīnas valdība ir gatava sponsorēt vairākus liela apjoma atjaunojamās enerģijas izmantošanas projektus, galvenokārt tāpēc, ka Ķīnā ir elektroenerģijas krīze un augsts gaisa piesārņojuma līmenis ar oglēm kurināmo spēkstaciju dēļ.

Beidžinā (Pekinā) plānots līdz 2010.gadam palielināt no atjaunojamajiem resursiem iegūtās elektroenerģijas daudzumu līdz 10% un līdz 2020.gadam palielināt to līdz pat 20%. Šos plānus varētu sasniegt izmantojot vēja, ūdens, biomasas un saules enerģiju, tādēļ valdība ir ieinteresēta stimulēt izaugsmi šajās jomās.Lielu daļu no atjaunojamās enerģijas Ķīnā palīdz izmantot strīdīgais [i]Three Gorges Dam[/i] projekts. Tā ir pasaulē lielākā spēkstacija, kuras jauda ir 22,5 gigavati.

Jaunākais no šāda veida projektiem ir 2 gigavatu saules enerģijas spēkstavija Ordosas pilsētā ([i]Ordos City[/i]). Mazapdzīvotajā reģionā dominē lieli pļavu līdzenumi. Spēkstacijas būvniecības pirmā fāze sāksies nākamā gada jūnijā ar 30 megavatu demonstrācijas projektu, otrā un trešā fāze tiks pabeigtas 2014.gadā, savukārt ceturtā – 2019.gadā. Pēdējās trīs fāzes pievienos spēkstacijas jaudai attiecīgi 100, 870 un 1000 megavatus.

Šis projekts noteikti iet pie sirds Arizonas uzņēmumam [i]First Solar[/i], kas izraudzīts spēkstacijas būvniecībai Ordosas pilsētā. Projekta izmaksas gan vēl nav atklātas, taču tas noteikti būs ienesīgs, ņemot vērā faktu, ka reģionālie elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēji būs spiesti iegādāties noteiktu daudzumu šīs spēkstacijas saražotās enerģijas.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Chinese+Government+Commits+to+Worlds+Largest+Solar+Power+Project/article16200.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us