Ķīnas valdība televīzijā publiski apvainoja daudzas populāras datorspēles jauniešu problēmu radīšanā, tai skaitā narkotiku atkarībā, slepkavībās un pusaudžu grūtniecībā. Valdība uzskata, ka spēļu saturs ir pārāk negatīvs un jauniešu psihi traumējošs.
Ķīnas Centrālās Televīzijas (CCTV) programmas „Slepkavas atzīšanās – fokuss uz pornogrāfiju un vardarbību tiešsaistes spēlēs” reportāžā no Pekinas jauniešu cietuma tika rādīts kāds pusaudzis, kurš izcieš mūža ieslodzījumu par slepkavībām, ko tas paveicis spēles ietekmē. Viņš ir nogalinājis 5 cilvēkus, jo uzskatījis to par daļu no savas spēles misijas. Gandrīz 80% no šī cietuma noziedzniekiem tur nokļuvuši noziegumu dēļ, ko paveikuši datorspēļu ietekmē.
Pārraidē vairāku bērnu vecāki izteikuši savu uztraukumu par to, ka viņu bērni pārāk daudz pavada laiku pie šīm spēlēm un novēršas no visiem apkārtējiem cilvēkiem, skolas un reālās dzīves. Šie vecāki savu bērnu problēmās vaino arī dažādus sociālos portālus, kuri kļūst aizvien populārāki un drīz tie kļūšot par jauniešus nomācošu sērgu.
[img]/images/upload/20091225194716.jpg[/img]
Raidījumā tika atstāstīts arī kāds gadījums, kad 14 gadus veca meitene esot iesaistījusies kādā dejošanas datorspēlē, kurā vienas nakts seksuālās attiecības tiek atainotas kā veids, lai izsistos tālāk savā karjerā, tādēļ meitene satikusies un pārgulējusi ar citiem spēlētājiem. Tā rezultātā jau 14 gados viņai bija bijuši 2 aborti.
Savukārt narkotisko vielu atkarību cilvēki spēļu dēļ iegūst galvenokārt tādēļ, ka tie lieto dažādas zāles un narkotikas (piemēram, metamfetamīnu), kas palīdz tiem izturēt ilgāku laiku spēlēt spēles neiemiegot.
Pārraidē tika nosodīti visi cilvēki, kas iesaistās šajās spēlēs (gan paši spēlē, gan dod pieeju tām citiem cilvēkiem). Ķīnā ( kā jau iedzīvotājiem visbagātākajā valstī) esot visvairāk interneta lietotāju – vismaz 338 miljoni. Un vairāk kā 210 miljons no tiem spēlē datorspēles, tādēļ valdības satraukums ir visai pamatots.