Ķīnas valdība pieprasa stingrāku internetā ievietotā satura kontroli

Ceturtdien Ķīnas valdība paziņoja par jauniem aizliegumiem, kas neļauj internetā ievietot [i]kaitīgus[/i] politiska un reliģiska satura video. Pēc valdības vārdiem, šie jaunie noteikumi aizliedz tiešsaistes video, kas kaitē valsts stabilitātei, izraisa naidu starp etniskajām grupām vai ļaunprātīgi ceļ neslavu valsts policijai vai bruņotajiem spēkiem.

Par gadījumu, kad Ķīnas valdība bloķēja Youtube, Ķīnas ārlietu ministrijas pārstāvis atteicies sniegt komentārus. Ķīnas valdības prakse bloķēt interneta vietnes, kas viņiem šķiet politiski nepieņemamas, jau ir ieguvusi nosaukumi [i]Great Firewall of China[/i] (Lielais Ķīnas ugunsmūris).

Tāpat ir aizliegts bez valdības atļaujas publicēt internetā kā vietējās, tā arī ārzemju filmas un televīzijas raidījumus. Katru gadu Ķīnas valdība dod atļauju pārraidīt tikai 20 ārzemju filmas un pirms to rādīšanas publikai no tām tiek izgriezts nevēlamais saturs.

Piemēram, 2006.gadā pirms filmas „Neiespējamā misija 3” pārraidīšanas, no tās tika izgriezti kadri, kuros redzams kā Šanhajas iedzīvotāji uz balkoniem izkarina netīro veļu.

Raksta avots – [url= http://news.yahoo.com/s/afp/20090402/wl_asia_afp/chinainternetvideocensorship]Yahoo! News[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us