Ķīnas valdība nobloķē google.com

Starptautiskā žurnālistu asociācija “[url=http://www.rsf.org]Reportieri Bez Robežām[/url]” ziņo, ka cenzūra Ķīnas internetā ir sasniegusi vēl nebijušu līmeni.

Šoreiz Ķīnas valdība ir izvēlējusies [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Tiananmen_Square_protests_of_1989]Tjanaņmiņas slaktiņa[/url] 17. gadadienu, lai vēl vairāk piegrieztu skrūves vārda brīvībai internetā.

Google.com, kā arī Google News un Google Mail vairs nav pieejami lielākajā daļā Ķīnas provinču.

Tika jau gaidīts, ka pēc [url=http://www.google.cn/]google.cn[/url] cenzētās versijas palaišanas šā gada janvārī pieeja google.com tiks ierobežota, lai piespiestu lietotājus izmantot tikai un vienīgi cenzēto versiju.

[img]http://datuve/images/upload/china_blocks01.jpg[/img]
Paralēli tiek veikti arī pasākumi, lai ierobežotu programmas, kuras kīnieši izmanto, lai apietu ierobežojumus. Populārākās Ķīnā ir: Dynapass, Ultrasurf, Freegate, Garden Networks u.c., tās regulāri izmanto ap 100 tūkstošiem ķīniešu, kuri vēlas piekļūt aizliegtajai informācijai.

Tagad izmantot šādas programmas kļūst arvien grūtāk. Kā stāsta programmas Dynapass autors – [i]Bill Xia[/i], lai to panāktu, Ķīnas valdība acīmredzot ir ieguldījusi gigantiskas naudas summas, milzīgu daudzumu aprīkojuma un programmatūras resursu.

Pāri par 50 tūkstošiem nobloķētu interneta resursu, automātiska atslēgas vārdu filtrēšana un interneta lietotāju novērošana – tie ir tikai daži no represīvā mehānisma ieroču klāsta.

Pārkāpējiem neklājas viegli. [i]Guo Qizhen[/i] šā gada sākumā ārzemju saitos bija publicējis dažus rakstus, kuros kritizēja Ķīnas valdību. Tagad viņš atrodas cietumā, viņam ir salauzta kāja un advokātiem un viņa tuviniekiem tiek liegta iespēja ar viņu tikties.

Blogeris [i]Hao Wu[/i] tika nolaupīts no savām mājām pirms trim mēnešiem un ģimenei joprojām par viņu nav nekādu ziņu. Pēdējais ieraksts viņa [url=http://beijingorbust.blogspot.com/]blogā[/url] ir 22. februārī, dienā, kad viņu arestēja.

Avots: [url=http://www.rsf.org/article.php3?id_article=17936]www.rsf.org[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us