Ķīnas valdība: “Flickr tas ir ļaunums!”

Ķīnas valdības bloķēto saitu sarakstam pievienojies vēl viens, šoreiz par ļaunuma iemiesojumu pasludināts online fotoalbumu resurss – [i]Flickr.com[/i], kas ir ieguvis lielu popularitāti visā pasaulē, tai skaitā Ķīnā.

7. jūnija rītā Ķīnas teritorijā mītošie [i]Flickr[/i] fani, mēģinot ielogoties, lai pievienotu fotoattēlus saviem albumiem, savus attēlus nekādi nespēja saskatīt.

Sākotnēji tika domāts, ka serveriem radušās tehniskas grūtības, taču drīzumā [i]Flickr[/i] personāls, mēģinot noskaidrot šīs parādības cēloņus, konstatēja, ka lielākajā daļā Ķīnas ir nobloķēta pieeja visiem viņu serveriem, uz kuriem tiek glabāti attēli.

[i]Šāds skats uz flickr.com paveras, lietojot Ķīnas proxy serverus:[/i][img]/images/upload/china-flickr.jpg[/img]

Kas gan varēja izraisīt šādu pēkšņu Ķīnas varasiestāžu dusmu lēkmi? Protams, ka tā atkal bija [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Tiananmen_Massacre]Tjanaņmiņas slaktiņa[/url] 18. [url=http://flickr.com/search/?q=Tiananmen%20massacre&w=all&m=tags]gadadiena[/url], kura upuriem veltītās piemiņas dienas pasākumi jūnija sākumā notika dažādās pasaules malās. Kā rezultātā liels skaits fotogrāfiju no šiem pasākumiem nokļuva flickr.com.

Sīkāk izpētot blokādes metodes, tika noskaidrots, ka tiek filtrēti DNS serveru pieprasījumi. Tādejādi, aizstājot attēlu serveru vārdus ar IP adresēm, blokādi ir iespējams apiet. Viens no veidiem, ko ķīniešu foto-mīļi steidz izmantot, ir īpaši šim mērķim radīts Firefox [url=https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4286]spraudnis[/url], kas palīdz cenzūras nomāktiem Flickr faniem arī Irānā, Sauda Arābijā un Apvienotajos Arābu Emirātos, kuru valdības, nezināmu iemeslu dēļ, arī nemīl interneta fotoalbumus.

Tikai otrdien – 12. jūnijā [i]Flickr[/i] īpašnieka [i]Yahoo[/i] Honkongas filiāles pārstāve ziņu aģentūrai [i]Reuters[/i] apstiprināja, ka baumas par šāda veida cenzūru ir patiesas, gan piebilstot, ka nav saņemta nekāda informācija no Ķīnas amatpersonām par pašu blokādes faktu un tā iemesliem, tāpēc sīkāku informāciju sniegt nespēja.

Tajā pašā 12. jūnijā [i]Yahoo[/i] akciju turētāju kopējā sanāksmē tika noraidīti priekšlikumi pārskatīt kompānijas politiku attiecībā uz lietotāju privāto datu izpaušanu vai iespēju izveidot īpašu komisiju, kas izvērtētu [i]Yahoo[/i] sadarbību ar Ķīnas varas iestādēm un šīs sadarbības cilvēktiesību aspektus.

Atgādināsim, ka [i]World Organization for Human Rights[/i] šā gada aprīlī vērsās tiesā ar prasību pret [i]Yahoo[/i]. Pēc pēdējās informācijas šai prasībai ir pievienojies arī ķīniešu disidents – žurnālists un dzejnieks [i]Shi Tao[/i], kuru komunistiskās Ķīnas varas orgāni notiesāja uz 10 gadiem tikai pateicoties [i]Yahoo mail[/i] laipni piegādātajiem pierādījumiem.

Avoti [url=http://www.flickr.com/help/forum/41998/]Flickr forums[/url], [url=http://www.usatoday.com/tech/news/2007-06-12-yahoo-china-flickr-block_N.htm]usatoday.com[/url], [url=http://www.asiamedia.ucla.edu/article-eastasia.asp?parentid=71915]asiamedia.ucla.edu[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us