Ķīnas mūris kļūst grandiozāks – valsts spiež Google servisam labot kartes

Pēdējā laikā tik daudz aprunātā Ķīnas valdība kārtējo reizi parādījusi savu nestandarta domāšanu, apsūdzot vairākus tiešsaistes karšu servisus (to skaitā arī Google Maps) par iespēju apskatīties Ķīnas un tai piederošo salu teritoriju no putna lidojuma.

Lai arī vidusmēra spiegošana apmēram 90% apmērā tiek veikta, meklējot informāciju plašsaziņas līdzekļos, ķīnieši nav mierā, ka viņu valsts reģionus var apskatīt visa pasaule. Kā pavēstījis valsts vadības pārstāvis no Ķīnas Valsts Karšu un Pētījumu biroja (China’s State Bureau of Surveying and Mapping) Mins Jirens (Min Yiren), internetā atrodamas vairāk nekā 10’000 vietas, kas pēc biroja domām uzskatāmas par konfidenciālām vai svarīgāk valsts drošībai.

[img]/images/upload/chinamap.jpg[/img]
Šobrīd minētais un vēl astoņi departamenti cītīgi strādā pie karšu izpētes un jau izplānots valstī aizliegt piekļuvi ikvienam karšu servisam, kas nepakļausies Ķīnas valdības noteikumam par šo materiālu labošanu.

Papildus atsevišķiem objektiem, kas „izlabojami uz pareiziem”, lielvalsts vara jau sāk pievērsties nākamajam karšu jautājumam, ar nosodījumu skatoties uz kartēm, kurās vairākas daļas, kas it kā pieder Ķīnai, iezīmētas kā atsevišķas valstis (Dienvidķīnas Salas, Taivāna u.c.).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us