Ķīna varētu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kurā interneta atkarība iekļauta slimību sarakstā. Viens no pēdējiem posmiem ir šo garīgo slimību saskaņot ar Pasaules Veselības organizāciju, kas pēdējā laikā izrādījusi pastiprinātu interesi par dažādām ar datoriem un tehnoloģijām saistītām slimībām.
Dr. Tao Rans (Tao Ran) četru gadu garumā pētījis vairāk nekā 3000 pacientus. Tas viņam ļāvis precīzi noteikt interneta atkarības simptomus, līdzīgi kā var noteikt alkoholismu vai aizraušanos ar azartspēlēm. Kā viens no parametriem ir laiks – pie interneta atkarīgajiem T.Rans pieskaita cilvēkus, kuri pie datora pavada vismaz 6,13 stundas dienā.
[img]/images/upload/213870021_wideweb__470x312,0.jpg[/img]
„Mēs par pamatotiem uzskatījām simptomus, kas vienlaikus parādījās vismaz pusei no respondentiem. Izpētījām cik bieži tie parādās,” informē ārsts.
Pašreiz tiek apspriesta ideja valsts slimnīcās izveidot īpašas psihiatriskās nodaļas, kurās palīdzēt no interneta atkarīgajiem.
InterActiveCorp pētījums liecina, ka apmēram 42 procenti no jauniešiem sevi uzskata par atkarīgiem. Apmēram 50 procenti no Ķīnas interneta lietotājiem ir vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Ķīnā internetu lieto apmēram piektā daļa iedzīvotāju, 253 miljoni no 1,2 miljardiem, taču šis rādītājs varētu palielināties līdz ar valsts attīstīšanos.