Ķīna varas piedāvā Google Maps un Earth alternatīvu – servisu Map World

Ķīnas Valsts ģeodēzijas un kartogrāfijas birojs paziņojis par Google Maps un Google Earth klona, servisa Map World palaišanu.

Map World, tāpat kā tā ārzemju analogi, var parādīt gan vietas karti, gan tās pavadoņa attēlu. Tāpat izstrādātāji paziņoja, ka serviss ļaus, piemēram, atrast tuvāko kafejnīcu vai uzzināt informāciju par ceļu sastrēgumiem pilsētās.

Pagaidām serveru datu bāzē ir vairāk kā 300 pilsētu bildes. Ar Map World palīdzību var skatīt ne tikai Ķīnas karti, bet arī citu valstu kartes. Bet Ķīnas Tautas Republikas pavadoņa attēliem ir labāka kvalitāte, kas nav pārsteigums. Attēlus, kuri tika uztaisīti sākot ar 2006.gadu un līdz 2010. gadam, web- servisam piedāvāja valsts valdība.

Kā atzīmē speciālisti, Map World jaudas piekāpjas Google. Piemēram, ķīniešu serviss apkalpo 80 serverus, un tiks atjaunots divas reizes gadā. Google Earth tiek atjaunots vairākas reizes dažās minūtēs, un pie tā strādā vairāki tūkstoši serveru.

Atgādināsim, ka 2010.gada maijā Ķīnas valdība nopublicēja noteikumus kompānijām, kuri vēlas izstrādāt pašu kartogrāfiskos servisus. Jau apmēram 80 kompānijas iesniedza pieteikumus licences saņemšanai, apmēram 30 tika apstiprināti. Tās ieguva Nokia, Baidu un Alibaba. Kā tiek atzīmēts, Google pieteikumu neiesniedza, atbilstoši viņu serviss vēl nav pieejams valstī.

Kā avots izmantota webplaneta.de.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us