Ķīnā strādājošajiem žurnālistiem uzlauzti e-pasti

Vairāki Ķīnā un Taivānā strādājoši žurnālisti šajā nedēļā saskārušies ar problēmām viņu Yahoo e-pasta kontos. Lielākajai daļai problēmas sākās 25. martā. Kathleen McLaughlin, kas strādā Pekinā par žurnālisti, atzina, ka viņa atguva pieeju savam kontam tikai šodien.

Starp cietušajiem Yahoo e-pastu īpašniekiem ir arī pārstāvji no World Uyghur Congress, ko Ķīnas valdība apvaino etnisko Uighurs musināšanā Xinjiang reģionā.

Grupējuma sabiedrisko attiecību pārstāvis Dilxat Raksit stāsta Reuters: „Es uzskatu, ka ļoti liela daļa mana Yahoo e-pasta konta informācijas ir nokopēta. Mans e-pasta konts, kuru es izveidoju Zviedrijā, bija bloķēts gandrīz mēnesi. Daudzi cilvēki, ar kuriem es agrāk kontaktējos caur savu Yahoo e-pastu, pēdējās nedēļas nav bijuši sasniedzami arī caur telefonu.”

Andrew Jacobs, kurš ir New York Times pārstāvis Pekinā, stāstīja, ka viņš tikko ir atklājis, ka viņa Yahoo Plus e-pasta kontā ir uzlikts uzstādījums, lai visas ienākošās vēstules tiktu pārsūtītas uz kādu nezināmu e-pastu.

2009. gada beigās un šī gada sākumā daudzi cilvēktiesību aizstāvji un žurnālisti, kuru darbs ir saistīts ar Ķīnu, bija iesaistīti līdzīgā skandālā, bet toreiz bija skarti Gmail e-pasti, kuros arī bija uzlikti uzstādījumi, lai vēstules automātiski pārsūtītos uz citiem e-pastiem.

Google par šo uzbrukumu Gmail kontiem atbildēja ar sava meklētāja atbrīvošanu no cenzūras, pārvietojot to uz Honkongu. Yahoo gan pagaidām atsakās komentēt radušos situāciju un nevēlas atbildēt, vai viņi ir bijuši iesaistīti šajā uzbrukumā žurnālistu kontiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us