Ķīna olimpisko spēļu laikā dramatiski ierobežo interneta brīvību

Viena no pasaules antidemokrātijas mekām – Ķīna – atkal izcēlusies citu vidū, pieprasot naktsmītņu īpašniekiem Pekinas olimpisko spēļu laikā novērot valsts viesus. Kā vēsta ASV Senators Sems Braunbeks (Sam Brownback), šādu slepenu prasību Ķīnas valdības pārstāvji izsūtījuši lielākajai daļai ārzemju īpašniekiem piederošajām viesnīcām.

Kanzasas senators savā ziņojumā skaidro, ka viņa rokās nonācis dokuments no Ķīnas publiskās drošības biroja un tajā pieprasīts viesnīcu īpašniekiem savos datortīklos instalēt spiegošanas ekipējumu. Pretējā gadījumā pret īpašniekiem varētu tikt veiktas vairākas represijas, kuru starpā varētu pat atņemt darbības licenci valstī. Par cenzūras grandiozajiem apmēriem var spriest, jo senators saņēmis jau divus šādus dokumentus no diviem neatkarīgiem viesnīcu tīkliem, taču vairāki citi šādas prasības esamību ir apstiprinājuši bez pierādījumiem. Valsts vēstniecība, saprotams, atturējusies no jebkādiem komentāriem.

[img]/images/upload/birdsnest.jpg[/img]
Šī nav vienīgā Ķīnas interneta politika, kas tiek piekopta olimpisko spēļu laikā. Tehnoloģiski attīstītajā olimpiskajā ciematā pieejamais internets ir tik nesalīdzināmi lēns un dārgs, ka pat Latvijas attālākajos nostūros neieraudzīt šādu cenas/ātruma attiecību. „Es vienkārši nespēju noticēt tam, ka man līdz ar Lielo Ķīnas Ugunsmūri ir jāsaskaras arī ar šādām izmaksām,” skaidro kāds anonīms olimpietis. Un kā nu ne – Bejingas (Pekinas) spēļu organizatoriskās komitejas piedāvātās DSL līnijas lētākais tarifs ir 1716,05 ASV dolāri par 512/512 kbit līniju.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja jau atvainojusies pasaules presei par Ķīnas „atvērtā interneta” politiku un skaidrojusi, ka nebija rēķinājušies ar tādu Ķīnas cenzoru aktivitāti. Olimpisko spēļu rīkotāji gan paskaidrojuši, ka pieeju pie interneta viņi ir nodrošinājuši un pārējais nav apspriežams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us