Ķīna olimpiādē nobano iTunes mūzikas veikalu

Viens no pasaules komunisma šūpuļiem – Ķīna – kārtējo reizi spēris vien pašam saprotamu soli. Tūlīt, tūlīt noslēgumu sagaidījušās olimpiskās spēles ieies vēsturē ne tikai kā pasākums ar visdārgāko, bet arī kā pasākums ar visierobežotāko internetu. Pēc kāda sportista vēlmes caur iTunes iegādāties Tibetas atbalstam veltītu mūzikas albumu, valsts centralizēti bloķējusi piekļuvi mūzikas veikalam.

Jau sen Ķīna rietumvalstīs ir kļuvusi par jājamzirdziņu interneta politikas izsmiešanas jautājumā. Valsts izveidojusi milzīgu ugunssienu, caur kuru nelaiž nevēlamu informāciju, tāpat valdība izspiego vietējos un pat ieceļotājus. Savu neesošo toleranci pret interneta lietotājiem valsts parādījusi arī olimpisko spēļu laikā, nedēļas sākumā (18.08.2008.) slēdzot pieeju Apple iTunes interneta veikalam.

[img]/images/upload/itunes-06.gif[/img]
Lai arī nav skaidrs kādēļ šāds solis sperts, vairāki lietotāji jau pamanījuši saistību ar iepriekšējā svētdienā iznākušo albumu „Dziesmas Tibetai”, kurā dzirdama 15 minūšu ilga Dalailamas uzruna un kurā piedalās tādas slavenības kā Garbage, Sting un Alanis Morissette. „Mēs to saistām ar albuma iznākšanu; zināms, ka vairāk nekā 40 atlēti lejupielādēja šo albumu, tādējādi parādot savu solidaritāti. Tas ir tas, kas viņus [Ķīnu] satracināja, pēc tam viss tika bloķēts,” skaidro Maikls Volls (Michael Wohl), albuma izdevējs, piezīmējot, ka olimpisko spēļu dalībniekiem tika sniegta iespēja dziesmu kopumu saņemt bez maksas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us