Kaut kas katram cenu diapazonam: 5 labi procesori šobrīd pārdošanā Latvijā

Šeit jūs atradīsiet piecus konkrētus procesorus, kuru iegādi ir vērts apsvērt ikvienam, kurš šobrīd meklē jaunu sirdi savam datoram. Šajā reitingā katrs atradīs sev ko noderīgu, jo šeit atlasītie procesori ir tādi, kuru cena svārstās no tikai 76 eiro līdz pat augstākās raudzes izvēlei, kas maksā 749 eiro.

Labākais procesors tirgū

Labi procesori šobrīd pārdošanā Latvijā
AMD Ryzen 9 7950X3D

AMD Ryzen 9 7950X3D

Cena: 749 eiro

Augstākajā vietā ierindojas satriecošākais ražotājs, un tas pašlaik (vismaz spēļu pasaulē) ir AMD jaunais flagmanis. Tas tika izlaists 2023. gada 4. janvārī, un tā pieejamība sākās februārī.

Šis ir ņiprākais spēlētājs Zen 4 Raphael produktu līnijā. Tas ir iebūvēts TSMC 5nm FinFET tehnoloģijā. Pateicoties tam, mikroshēmas izmērs ir sarucis līdz 122 mm2, bet joprojām satur 13,14 miljardus tranzistoru, kas ir viens no produktiem ar augstāko tranzistoru blīvumu (99 miljoni tranzistoru uz mm2).

CPU ir 16 kodoli un 32 pavedieni. Ar takts frekvenci līdz 5,7 GHz tas ir nedaudz zem Intel maksimuma (6,0 GHz), taču šeit AMD izmanto unikālo 3D V-Cache tehnoloģiju, kurai Intel lauciņā nav līdzinieku.

Pateicoties tam, CPU piedāvā milzīgu daudzumu – 128 MB – L3 iekšējās CPU kešatmiņas, kas ir veidota kā augšējais slānis virs CPU mikroshēmas un tāpēc savienojumā ir daudz ātrāks. Kamēr 3D V-Cache piedāvāja 2 TB/s joslas platumu, otrā versija ir par 25% ātrāka – 2,5 TB/s!

Pateicoties tam, tas pārspēj Intel flagmani vidēji par 13% spēlēs un vairumā gadījumu līdz pat 40%! Un kā ar X3D? Tas ir pat par 26% ātrāks nekā tā brālis Ryzen 9 7950, kas jau ir kaut kas, tomēr ne visas programmas no tā gūst kādu labumu.

Tā kā CPU slāpes pēc enerģijas normālā režīmā ir 170 W, nepieciešams iegādāties ļoti labu dzesētāju: noteikti būtu ieteicama ūdens dzesēšana. Maksimālā pieļaujamā darba temperatūra 89 °C ir zemāka nekā Ryzen 9 7950 procesoram. Jums ir jābūt arī atbilstošam barošanas avotam, lai nodrošinātu datora nevainojamu darbību. Mātesplatei, protams, jābūt Socket AM5: X670E, X670, B650E vai B650 un atmiņai ir piemēroti tikai DDR5 moduļi.

Nopērkams šeit.


Optimālākais pirkums

Labi procesori šobrīd pārdošanā Latvijā
Intel Core i5-13600KF

Intel Core i5-13600KF

Cena: 362 eiro

Otrajai vietai iesakām Intel Core i5-13600KF centrālo procesoru. Tas šobrīd ir optimālākais pirkums blakus jaudīgai grafiskajai kartei. Lai arī konkurējošā AMD Ryzen 7 7600X cena ir kritusies, Intel ātrākais procesors vairumā spēļu var parādīt savas priekšrocības, un tajā pašā laikā tam ir arī reāla virstaktēšanas rezerve, kas neapšaubāmi prasa diezgan spējīgu dzesēšanu.

6 reālas veiktspējas kodoli un 8 efektivitātes kodoli nodrošina kopā 20 pavedienus, kas ir vairāk nekā pietiekami visiem mūsdienu spēļu dzinējiem. Tas ir pietiekami spējīgs arī video un grafikas apstrādē.

Nopērkams šeit.


Piemērots arī satura veidošanai

Labi procesori šobrīd pārdošanā Latvijā
AMD Ryzen 7 7700X

AMD Ryzen 7 7700X

Cena: 343 eiro

Šim centrālajam procesoram ir izcils sniegums ar AMD jaunāko Raphael Zen 4 arhitektūru un 5 nm (6 nm I/O) tehnoloģiju. Tam ir 8 reāli kodoli un 16 pavedieni. Jāsaka, ka tas ir vairāk nekā tikai azartisks spēlētājs. 8 kodolu procesors par ļoti labu cenu atstāj pietiekamu veiktspējas rezervi, lai dators varētu tikt galā ar satura veidošanu vai citām paralēlām darbībām.

Lētākiem AMD procesoriem ir arī lielāks L3 kešatmiņas apjoms – 32 MB (Intel līderu sarakstos ir tikai attiecīgi 24 MB un 18 MB), kas padara tos par noturīgiem konkurentiem. Daudzas spēles un programmas var gūt labumu no ātras kešatmiņas. Šis CPU piedāvā arī procesora GPU — 2,2 GHz Radeon Graphic.

Nopērkams šeit.


Ja nevēlaties tērēt daudz

Intel Core i5-12400F

Intel Core i5-12400F

Cena: 166 eiro

Tas ir Intel iepriekšējās paaudzes Alder Lake pārstāvis, kas tirgū parādījās nedaudz vairāk kā pirms gada un tāpēc joprojām ir “svaiga lieta”. Kā tipiskam “vecās skolas” i5 centrālajam procesoram tam ir 6 reāli kodoli un 12 pavedieni, bez procesora grafikas.

Varētu teikt, ka šis ir labākais vidējas klases grafisko karšu draugs, piedāvā visas pilnīgi jaunu procesoru iespējas, bet tajā pašā laikā cena ir zem 200 eiro un tajā ir 6 fiziskie kodoli, kas nodrošina vislabāko saderību ar mūsdienu spēlēm.

Labi ir tas, ka šis SPU nav tik izslāpis pēc enerģijas – 65 W (turbo režīmā arī tikai 117 W) – tāpēc var darboties arī ar 450 W barošanas avotu.

Nopērkams šeit.


Vecs, bet joprojām labs

AMD Ryzen 5 3600

AMD Ryzen 5 3600

Cena: 76 eiro

Lai gan tas ir gandrīz trīs gadus vecs centrālais procesors, varam to ieteikt tiem lietotājiem, kuriem jāskaita katrs cents, bet tomēr vēlas Full HD, lai saliktu “kasti”, kurā var spēlēt spēles. Jaudīgs 6 kodolu procesors zem 80 eiro.

Tas ir neticami izdevīgs procesors, kas ļauj apvienot jaudīgu spēļu datoru par ļoti zemu cenu. Kodolu un diegu skaits ir tāds pats kā ceturtās vietas īpašniekam, un tas neatpaliek arī takts frekvences ziņā. Tāpat šim procesoram vajag tikai 65W jaudu un pietiktu ar 400W PSU.

Nopērkams šeit.

Atslēgvārdi: AMD, Intel, procesors

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us