Katoļiem aizliegts izsūdzēt grēkus ar iPhone palīdzību

Katoļiem no sākuma atļāva, bet pēc tam aizliedza izsūdzēt grēkus ar iPhone aplikācijas palīdzību.

Vatikānā uzskata, ka mūsdienu tehnoloģijas nevar aizstāt īstu grēksūdzi, kura paredz reālu kontaktu. iPhone aplikāciju Confession: A Roman Catholic App it kā apstiprināja katoļu garīdznieki dažas dienas atpakaļ. Ar tā palīdzību ticīgie lietotāji varētu izsūdzēt grēkus attālināti, nosūtot garīdzniekam īsziņas ar grēku aprakstu.

Visa informācija tiek aizsargāta ar paroli, lai neviens, izņemot grēcinieku un viņa garīdznieku, nevarētu uzzināt par cita cilvēka pārkāpumiem un grēkiem. Programma nav bezmaksas, to var lejupielādēt par 1,99 dolāriem. Programmas radīšanā piedalījās katoļu garīdznieki – un šo piedalīšanos daudzi uztvēra par piekrišanu un atļauju veikt grēksūdzes attālināti.

[img]http://datuve/images/upload/20110216120406.jpg[/img]

Vatikānā ar lielu entuziasmu uztver informācijas tehnoloģiju attīstību: piemēram, nesen Romas pāvests svētīja sociālos tīklus. Gadījums ar aplikācijas ir izņēmums: augstākstāvošie garīdznieki uzskata, ka datoru pielikumi nevar aizstāt reālu dialogu, uz kura balstās jebkura grēksūdze. Turklāt, noteikumu ievērošanai katolim ir nepieciešams grēksūdzes laikā atrasties baznīcā, un nekādi atvieglojumi šajā sakarā nevar būt.

Vērts atzīmēt, ka ja pielikuma izmantošanu tomēr atļautu, tas iepriecinātu tos, kuri medī lietotāju personālos datus. Uzlauztie akaunti Facebook nebūs tik noderīgi kā informācija par cilvēku grēkiem.

Kā avots izmantotas engadget.com un nydailynews.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us