Kaspersky Anti-Virus 2013 saņēmis visaugstāko novērtējumu kaitīgo programmu likvidēšanas efektivitātes testā

Neatkarīgās pētniecības laboratorijas AV-Comparatives 2012. gada oktobrī veiktajā testēšanā jaunais Kaspersky Anti-Virus 2013 ieguva visaugstāko novērtējumu Advanced+. Pārbaudījumā, kurā tika novērtēta trīspadsmit pasaules vadošo ražotāju aizsardzības izstrādājumu kaitīgo programmatūru likvidēšanas efektivitāte, Kaspersky Lab risinājums sasniedza augstus rezultātus un ieņēma pirmo vietu.

Saskaņā ar kaitīgo programmatūru likvidēšanas efektivitātes testu veikšanas noteikumiem pārbaudījumam pakļautie izstrādājumi tika instalēti inficētos datoros. Vienpadsmit kaitīgie objekti tika nejauši izvēlēti no īpaši atlasītu paraugu datubāzes. Tiem tika pievienoti vēl trīs paraugi, kas piedalījās pagājušā gada testēšanā, lai noteiktu, vai ir paaugstinājies testējamo risinājumu atklāšanas spēju līmenis. Pēc katra izstrādājuma instalēšanas tikai palaista pilna datora skenēšana, un kaitīgo programmu likvidēšana tika veikta saskaņā ar antivīrusu risinājuma ekrānā sniegtajiem norādījumiem. Laboratorijas eksperti centās atveidot situāciju, kādā parastam mājas lietotājam ir nepieciešams likvidēt kaitīgās programmatūras. Pēc datoru pārbaudes tie tika atkārtoti palaisti, un eksperti rūpīgi izpētīja katru datoru un noteica sekmīgi likvidēto kaitīgo programmatūru skaitu.

Jaunais Kaspersky Anti-Virus 2013 ieguva pirmo vietu, saņemot 94 punktus no 100 iespējamiem. Izstrādājums sekmīgi likvidēja 14 kaitīgos objektus, tomēr vissarežģītāko paraugu likvidēšanas gaitā radās nelieli sarežģījumi, kas neļāva Kaspersky Anti-Virus 2013 parādīt 100% rezultātu. Pēc vienas kaitīgās programmas likvidēšanas bija palikuši daži tās fragmenti: izpildāmās datnes, palaišanas galvenais ieraksts un izmaiņas sistēmas reģistrā. Vēl viens paraugs tika likvidēts, izmantojot avārijas labošanas disku.
Tikai trim no 12 konkurentu risinājumiem izdevās atklāt un likvidēt visus kaitīgos paraugus. Kaspersky Lab risinājuma sasniegtie augstie rezultāti ļāva tam saņemt visaugstāko laboratorijas AV-Comparatives piešķirto novērtējumu Advanced+.

«AV-Comparatives norādīja, ka šī testa galvenais mērķis bija vēlme nodemonstrēt, ka profesionāliem antivīrusu izstrādājumiem ir jāspēj veikt daudzas funkcijas, ne tikai likvidēt kaitīgās datnes. Mēs ar prieku informējam, ka mūsu mājas lietotājiem domātais izstrādājums atkal ir attaisnojis uz to liktās ekspertu cerības, saņemot šajā testā visaugstāko novērtējumu,» pārbaudījuma rezultātus komentēja Kaspersky Lab Antivīrusu pētījumu laboratorijas vadītājs Oļegs Išanovs.

Detalizēts testēšanas rezultātu apraksts ir pieejams laboratorijas AV-Comparatives vietnē: [url=http://av-comparatives.org/images/docs/avc_rem_201211_en.pdf]http://av-comparatives.org/images/docs/avc_rem_201211_en.pdf[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us