Kas notiek ar Bluetooth

Kā redzam apkārtējos procesos, tad visur valda neatkarības atmosfēra. Katrs sevis cienošs lietotājs cenšas nevis sēdēt uz vietas bet būt mobils un neatkarīgs. Un, lai to varētu realizēt, pasaulē tiek ieviestas arvien jaunas bezvadu tehnoloģijas. Kompānijas, kuras pūlas nodrošināt šo neatkarību, reizēm pat nepadomā par nākotni, kurā aizvien grūtāk būs nodrošināt tagadējos bezvadu sakaru paklapojumus. Jo katrs jauns zinātnes pieteikums bezvadu jomā aizņem noteiktu radiofrekvenci, bet drīz šis lauciņš būs izsmels.

Un šajā saspringtajā laikā, vakar ļoti noteiktu un izšķirīgu lēmumu ir pieņēmusi [b]Bluetooth SIG[/b] rūpnieciskā grupa. Ar to pārsteidzot ne tikai savus konkurentus, bet arī dažus tuvākos partnerus. Un tas viss tādēļ, ka [b]Bluetooth SIG[/b] izlēmusi apvienoties ar [b]UWB[/b] ([i]ultra widebrand[/i] – ultraplatjoslas datu pāraides tehnoloģija). Tas izskatās, kā [u]eža krustojums ar ziloni[/u] :). Bet [b]Bluetooth[/b] standartam laikam jau nav nekādas izvēles, vai nu mirsti vai izdzīvo.

Nedaudz par pagātni. [b]Bluetooth SIG[/b] grupa kopš savas tehnoloģijas uzsākšanas ir piesaistījusi aptuveni [i]3400[/i] kompāniju atbalstu, kas ir ļoti liels skaits. Zem šo kompāniju “ietekmes”, 2002. gada pavasarī [i]IEEE[/i] institūts pieņēma [b]Bluetooth v.1.1m[/b] protokolu, kā personālo bezvadu tīklu (pikotīkli, ar rādiusu līdz 10 m) standartu. Bet multimēdiju prasību ziņā, [b]Bluetooth[/b] standarta datu apmaiņas ātrums diezgan pieklibo. Pat ņemot vērā pagājušā gada rudenī izveidoto jauno [i]Bluetooth Core Specification Version 2.0+EDR[/i] (Enhanced Data Rate) specifikāciju, datu apmaiņas ātrums iespējams tikai līdz [i]3 Mbit/sec[/i]. Un kas gan tas ir multimēdiju iekārtām?

Bet pa to laiku, šo iespēju(tirgus nišu) cenšas pārņemt ultraplatjoslu tehnoloģijas standarts [b]UWB[/b]. Šis standarts sola uzturēt datu caurlaides plūsmu, šajās [b]Bluetooth[/b] darbības 10 metru robežās, no 300-400 Mbit/sec līdz 1-2Gbit/sec. Un tas perspektīvā varētu “izrakt kapu” [b]Bluetooth[/b], datoru komunikāciju sfērā, kur tam tad paliktu tikai bezvadu audio pagarinātāja vieta. Uz doto brīdi ne tikai [b]UWB[/b], bet arī [i]Intel[/i] izveidotais [i]Wireless USB[/i] standarts, jau ir nepielūdzami pietuvojies šim momentam.

[img=/images/upload/UWB.png]UWB tīkls[/img]

Lai glābtos no šīs situācijas, [b]Bluetooth SIG[/b] grupai bija jāizšķiras uz galējiem soļiem. Un viņa arī izlēma kā labāk rīkoties.
Pēc grupas direktora Maika Foleja (Mike Foleu) paziņojuma, tiek izstrādāta tehnoloģija kura ļaus [b]Bluetooth[/b] protokolu pārnest uz [b]UWB[/b] datu pārraides standartu. Protams, ka jau esošās [b]Bluetooth[/b] ierīces nevarēs strādāt kopā ar nākotnes [b]Bluetooth-UWB[/b] ierīcēm. Šo abu standartu radiojoslu veidojošie elementu atškiras jau pamatos. Pirmās piedāvā dinamiski veidotu nesošu mainīgu frekvenci, bet otrā ir platjoslas nemodulētu impulsu signālu pakešu pārraide. Ievietojot [b]Bluetooth[/b] standartā [b]UWB[/b], [b]Bluetooth SIG[/b] grupa cer saglabāt savienojamību ar mūsdienīgo [b]Bluetooth[/b], protokolu un hostkontrolieru līmenī.

Jautājums ir, vai tas viņiem izdosies? Pašlaik par to grūti spriest, jo [b]Bluetooth[/b] un [b]UWB[/b] ideoloģija ļoti atšķiras. Ātrāk par nākošo gadu, nez vai kautko konkrētu dzirdēsim. Bet pirmo [b]Bluetooth-UWB[/b] produktu parādīšanos, kompānija sola jau 2007. gadā. [b]Bluetooth[/b] pārnesei uz ultraplatjoslu pārraidi ir vēl kāds liels klupšanas akmens. Daudzās valstīs, kuras pretendē uz [b]UWB[/b], šis frekvenču diapazons ir aizņemts militārās un civilās radiolokācijas aparatūrai, kurš atšķiras ar savām robežām atsevišķās valstīs. Tādēļ šī jaunā, personālās apkārtenes tīklu, standarta pielāgošana var sagādāt grūtības.

Avots: [url=http://www.fcenter.ru/] F-Center.ru[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us