Kas jauns Googlē?

Kad 2004. gada 1. aprīlī Google paziņoja par 1 Gb publiskajām pastkastītēm uz saviem serveriem, lielākā daļa lietotāju to uztvēra kā joku. Tajā laikā publiskie e-pasta servisi piedāvāja pastkastītes ar viena līdz piecu megabaitu ietilpību, desmit megabaiti jau bija kas ekskluzīvs. Ielūgumi uz Gmail e-pasta servisu kļuva tik pieprasīti, ka tos pat tirgoja E-bay izsoļu lapā un to cena sasniedza pat 30 dolārus par ielūgumu. Taču tagad viena gigabaita pastkastīte ir normāla parādība un jebkurš, kas vēlas, var bez maksas piereģistrēties Gmail e-pasta servisam. Tātad – kas nākamais? Varbūt GDrive?

GDrive – jaunais Googles piedāvājums, neierobežota izmēra jebkura veida datu glabātuve. Jau pat reiz ir pieejamas utilītas, kas padara Jūsu Gmail kontu par sava veida virtuālu network drive. Patiesībā šīs utilītas savā veidā uzhako Googli un to piedāvātās iespējas nav paliekošas, jo šo utilītu funkcionalitāte var mainīties atkarībā no Googles vēlmēm un izmaiņām, ko tā veiks Gmail.

Googles prezentācijā, kura notika pagājušonedēļ tika novērota kāda interesanta lieta deviņpadsmitajā – Consumer products and services slaidā. [url=http://investor.google.com/pdf/20060302_analyst_day.pdf]Fails [/url]gan no publiskas apskates tika novākts, taču daži paspēja to saglabāt un līdz ar to arī mums ir iespēja uzzināt Googles nākotnes vīziju – neierobežota izmēra datu glabātuve, neierobežota ātruma interneta pieslēgums un neierobežota procesora jauda katram un pa vidu tam visam Googles vēlme glabāt 100% visus savu lietotāju failus, tā padarot tos pieejamus no jebkuras vietas.

Otrā tēma.
No Googles teiktā: ”Ar neierobežotām datu glabātuvēm mēs varam saglabāt 100 visus lietotāju failus, tajā skaitā e-pasta vēstules, attēlus, apmeklēto tīmekļa vietņu sarakstus un grāmatzīmes uz saviem serveriem un padarīt šos datus pieejamus no jebkuras pasaules vietas. Mums jau ir izstrādes šajā virzienā – GDS un tagad Gdrive, taču visi šie projekti atdūrās uz datu uzglabāšanas un interneta pieslēguma ātrumu ierobežojumiem.

Google vienmēr ir bijusi noslēpumiem un baumām apvīta – no sākuma baumas un tad rezultāti un gatavi projekti – Google Base, Google Page creator. Tiešsaistes datu glabātuve – normāls solis no kompānijas, kas vēlas zināt par jums visu.
Vai Jūs uzticēsiet savus datus šai kompānijai? Google domā, ka jā un centīsies izpelnīties Jūsu uzticību, cenšoties pierādīt, ka dati, kas glabājas pie viņiem ir lielākā drošībā nekā uz Jūsu personīgā datora.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us