Kārtējais pētījums, kas vērš uzmanību par mobilo tālruņu kaitīgumu

Tas, ka nopietniem informācijas avotiem banāli joki nepiedien, ir vairāk nekā skaidrs, tādēļ Datuve arī šajā visnotaļ jocīgajā dienā turpina ziņot „pa vecam”. Lai arī šķietami kā joks, Briti norāda, ka tālruņa lietošana nebūt nav veselīgāka par tabakas smēķēšanu. Gluži otrādi – tālruni lietot pat ir kaitīgāk.

Viens no labākajiem Apvienotās Karalistes neiroķirurģiem un medicīnas pētniekiem Vinijs Kurana (Dr. Vini Khurana), kuram ir vairāk nekā 30 publikācijas par tālruņa ietekmi uz cilvēku, vērš patērētāju uzmanību, ka saikne starp mobilo tālruņu izmantošanu un vēzi ir vairāk nekā cieša: „Mobilais tālrunis var radīt smagākas sekas nekā smēķēšana vai [vēzi izraisošais] azbests.”

[img]/images/upload/baby_cell_mobile.jpg[/img]
Pēc zinātnieka domām būtu nepieciešama valdības rīcība, taču pats pētījums jau ieguvis negatīvu slavu Lielbritānijas Mobilo Tālruņu Operatoru asociācijā, kas šo ziņojumu uzskata par „viena cilvēka zinātniskās literatūras interpretāciju”.

Jāpiezīmē, ka Somijā veikts pētījums sakrīt ar doktora V.Kuranas viedokli – mobilo saziņas ierīču lietotāji, kas tālruni lieto jau 10 vai vairāk gadus ir visapdraudētākie. Risks iegūt smadzeņu audzēju tajā pusē, kurā parasti tur tālruni, ir par 40 procentiem augstāks nekā otrā galvas pusē. Zviedru pētījums rāda, ka šāds risks ir pat četras reizes lielāks.

Daudzi šo ziņu varētu uztvert kā joku, taču avoti, no kuriem ņemta informācija, par šo publikāciju ziņoja vēl 31. martā – nopietnie portāli tad vēl nejoko. 😉

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us