Kārtējā tiesas prāva pret BitTorrent

Aleksandram Hanfam (Alexander Hanff) nebija ne jausmas, ka Holivuda tik cieši viņu novēro, līdz pagājušajā sestdienā no rīta pie viņa namdurvīm ieradās filmu studiju funkcionāri, kuri paziņoja, ka viņam jāierodas tiesā par nelegāla [i]BitTorrent[/i] trakera uzturēšanu.

Pēdēja laikā MPAA (Motion Picture Association of America) aktīvi cīnās pret [i]BitTorrent[/i] tīklu darboņiem, taču šis gadījums nedaudz atšķiras no citiem. Aleksandram Hanfam pieder [b]dvdr-core.org[/b] domēns, viņš maksā par servera uzturēšanu, taču nekad nav pats veicis šī trakera adminstrēšanu. To darījusi grupa viņa draugu, kurus viņš pazīst tikai caur internetu un nekad nav saticis dzīvē. Hanfs gatavojas cīnīties pret kino studijām, kas ir rets gadījums, jo parasti apsūdzētie panāk izlīgumu, samaksājot filmu studijām daļu no prasītās summas.

Hanfs apgalvo, ka viņam pieder tikai dažas ģitāras un vecs tintes printeris, tā ka kino kompānijām nebūs no viņa ko paņemt. Tādejādi tā būšot tikai lieka kino industrijas pārstāvju un viņa paša laika tērēšana.

Hanfs uzskata, ka BitTorrent trakeriem Lielbritānijā un visā pārējā Eiropā vajadzētu piemērot tādus pašus noteikumus kā ASV, kas padara P2P servisus legālus. Filmas reāli neatrodas uz servera. Trakeris tikai norāda cilvēkiem ceļu uz citiem datoriem, uz kuriem atrodas šīs filmas. Tā ka paši lietotāji, nevis trakera vadība, ir atbildīgi likuma priekšā. Hanfs [i]BitTorrent[/i] trakerus pielīdzina [i]Google[/i]’i un [i]Yahoo![/i].

Kino industrija Hanfam neizsūtīja pat nekādus brīdinājumus, uzreiz tika saņemta tiesas pavēste. Hanfs pats slēdza trakeri jau pagājušā gada decembrī, pēc tam, kad bija izlasījis par to, kā Holandē viens pēc otra tiek slēgti līdzīgi trakeri. Sūdzība tiesā tika iesniegta jau 14. decembrī, kad serveris vēl darbojās, taču pats apsūdzētais to uzzināja tikai tagad, kad trakeris slēgts jau aptuveni 3 mēnešus.

Hanfs nekad nav saņēmis nekādus ienākumus no [i]dvdr-core.org[/i]. Reklāmas lapā netika izvietotas un nelielā ziedojumu nauda tika izmantota servera uzturēšanai. Lapā bija reģistrēti 30 000 lietotāju. Ir iesniegta prasība par 1000 torrentiem, par katru no tiem prasot kompensāciju no 750 līdz pat 150 000 ASV dolāru. Kopējā summa sastāda vairākus miljonus.

Raksta avots: [url=http://www.theregister.co.uk/2005/03/15/mpaa_hanff_suit/]The Register[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us