Karšu lasītāju trūkums kavē SDXC atmiņas karšu popularizāciju

SD un SDHC atmiņas kartes tiek plaši izmantotas digitālajās fotokamerās un klēpjdatoros. SD karšu maksimālā ietilpība ir 4GB, savukārt SDHC kartēm – 32GB. Lai gan dažiem tas varētu šķist pilnīgi pietiekami, augstas izšķirtspējas kameru un fotoaparātu lietotāji vēlas jaunu formātu ar lielāku ietilpību un ātrāku datu pārraidi. Industrija atbildēja uz šīm vēlmēm, 2009 CES šovā prezentējot [url=http://datuve/raksts/2449/CES_izstade_prezente_jaunu_SD_karsu_standartu_/]SDXC[/url] (Secure Digital eXtended Capacity) formātu ar 2TB teorētisko maksimālo ietilpību un iespēju sasniegt 300MB/s datu pārraides ātrumu.

Lai gan tika izteikti daudzi solījumi, pašlaik nav SDXC karšu, kuras varētu reāli iegādāties. Liela daļa no problēmas ir vistas un olas paradigma – neviens nevēlas ražot šādu dārgu produktu, ja nav pieejami karšu lasītāji, kas atbalstītu jauno formātu. SDXC atbalsta iepriekšējo formātu savietojamību, tādēļ lasītājiem vajadzētu atbalstīt arī vecākos SDHC, SD un MC karšu formātus.

Attīstība šajā jomā ir bijusi ļoti lēna un lielais SDXC kartes atbalstošo preču pieplūdums nav gaidāms ātrāk par nākamo gadu. Daudzas no šīm precēm izmantos JMicron ražotos SDXC karšu lasītājus. Pašlaik plaši tiek izmantoti uzņēmuma ražotie SDHC karšu lasītāji.

JMicron arī strādā pie atsevišķa karšu lasītāja, kuru varētu pievienot USB 3.0 pieslēgvietai. Uzņēmums ziņo, ka pilna SDXC karšu potenciāla sasniegšanai nepieciešams PCIe vai USB 3.0 interfeiss.

[url=http://www.dailytech.com/Lack+of+Card+Readers+Holding+Back+SDXC+Flash+Memory+Adoption/article16915.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us