Kāpēc datora komponentes ir tik dārgas?

datora komponentes

Izveidot pašam savu datoru kopumā ir laba ideja, jo tādā veidā var izvēlēties datora komponentes, kas atbilst katra vēlmēm un vajadzībām. Tomēr pašreizējā situācija pasaulē ir izraisījusi būtisku datora komponenšu cenu pieaugumu, kas īpaši attiecas uz pamatplatēm un barošanas avotiem. Dažos gadījumos var atrast pat cenu pieaugumu par 200%. 

Tādēļ, ja vien tev šobrīd nav ļoti nepieciešams uzbūvēt vai modernizēt personālo datoru, iespējams, labāk būtu mazliet nogaidīt, līdz situācija (cerams) uzlabosies. 

Kāpēc datora komponenšu cena pašreiz ir tik liela? 

datora komponentes

Pasaulē pandēmijas laikā miljoniem cilvēku ir palikuši bez darba, kas sagādā problēmas ar pasūtījumu piegādi, īpaši tehnoloģiju nozarē. Tiek kavēta arī produkcijas izvešana no Ķīnas un citām teritorijām. 

Savukārt, tā kā liela daļa cilvēku vairāk atrodas mājās, pieprasījums pēc datora komponentēm ir palielinājies, jo cilvēkiem, iespējams, ir vairāk laika pievērsties datora uzlabošanai vai jaunu datorspēļu izbaudīšanai. Ir arī gadījumi, kad cilvēki redz iespēju iegādāties aparatūru un pārdot to tālāk klasificētās vietnēs, piemēram, eBay, lai ātri iegūtu naudu. 

Turklāt ir arī cilvēki, kas pērk vispārējās panikas dēļ. To īpaši labi varējām novērot pandēmijas sākumā, kad griķu plaukti veikalos bija tukši. Gamers Nexus pirms kāda laika izveidoja lielisku video par to, kā COVID-19 ir ietekmējis datoru nozari. Ne tikai tādi uzņēmumi kā ASUS un MSI ir saskārušies ar ražošanas problēmām, bet arī partneru uzņēmumi, kas nodrošina dažādu komponenšu, piemēram, ventilatoru izstrādi. 

Šo iemeslu dēļ tiek aizkavēta vai atcelta dažādu produktu izlaišana pārdošanā, kā arī ir novērojams dažādu produktu cenu pieaugums. 

Vai pašreiz vajadzētu iegādāties datora komponentes? 

Mūsuprāt, tikai tad, ja ir kādas īpašas atlaides. Ir vērts painteresēties, lai pārliecinātos, ka saņemsi vislabāko pieejamo cenu, ja tomēr esi nolēmis iegādāties datora komponentes.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

  1. Vai tad neeksistē komponenšu uzkrājumi? Neticās ka visas noliktavas ir pēkšņi tukšas vai arī viss, kas tiek uzražots uzreiz tiek izpirkts.
    Tas pats par viedtālruņiem. Kad iznāk jauns flagmanis, kas notiek ar iepriekšējām paaudzēm? Vai viss tiek līdz galam iztirgots?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us