Kāds tomēr izlasīja Google Chrome licenci! Atklājās interesanti fakti… (Papildināts)

Google Chrome interneta pārlūks ārēji ir viens no spēcīgākajiem Internet Explorer pēdējā laika konkurentiem. Tas ir lakonisks, bāzēts uz open-source risinājumiem un ikkatram ar kodēšanu saistītam cilvēkam iespējams pievienot jaunu iespēju. Taču… Vai jūs kā vienkāršais lietotājs gribētu, lai Google bez piekrišanas varētu izmantot jūsu uzņemtos foto vai veidotos rakstus? Tieši šādu informāciju var lasīt licences 11. punktā.

Gala lietotāja licence jeb EULA ir viens no tiem instalēšanas posmiem, ko lielākā daļa no mums palaiž garām, un tur nav ko pārmest – parasti tā ir garlaicīga lasāmviela bez īpašām viltībām. Google Chrome gadījumā lasāmas visai interesantas lietas, kas liek aizdomāties par šī pārlūka cēlās idejas zemūdens akmeņiem.

[img]/images/upload/datuvechrome.jpg[/img]
[quote][b]11. Satura licence no jums[/b]
11.1. Jūs saglabājat jums jau piederošās autortiesības un jebkuras citas tiesības uz Saturu, kuru iesniedzat, publicējat vai attēlojat Pakalpojumos. [b]Iesniedzot, publicējot vai attēlojot saturu, jūs sniedzat uzņēmumam Google pastāvīgu, neatsaucamu, globālu un neekskluzīvu licenci, uz ko neattiecas autoratlīdzība, reproducēt, pielāgot, mainīt, tulkot, publicēt, publiski sniegt un izplatīt jebkuru Saturu, ko iesniedzat, publicējat vai attēlojat Pakalpojumos vai izmantojot Pakalpojumus.[/b] Šīs licences vienīgais mērķis ir ļaut Google attēlot, izplatīt un veicināt Pakalpojumus, un to noteiktiem Pakalpojumiem var atsaukt, kā noteikts šo Pakalpojumu Papildu noteikumos.
11.2. Jūs piekrītat, ka šī licence iekļauj tiesības uzņēmumam Google padarīt šādu Saturu pieejamu citiem uzņēmumiem, organizācijām vai privātpersonām, ar ko Google ir attiecības, lai sniegtu sindikāta pakalpojumus, un izmantot šādu Saturu saistībā ar šo pakalpojumu sniegšanu.
11.3. Jūs saprotat, ka Google jāveic obligātas tehniskās darbības, lai sniegtu Pakalpojumus mūsu lietotājiem, tāpēc tas drīkst (a) pārsūtīt vai izplatīt jūsu Saturu, izmantojot dažādus publiskus tīklus un saziņas līdzekļus; un (b) veikt nepieciešamās izmaiņas jūsu Saturā, lai apstiprinātu un pielāgotu šo Saturu pieslēgto tīklu, iekārtu, pakalpojumu vai līdzekļu tehniskajām prasībām. Jūs piekrītat, ka šī licence ļauj Google veikt šīs darbības.
[b]11.4. Jūs apstiprināt un garantējat uzņēmumam Google, ka jums ir visas nepieciešamās tiesības, vara un pilnvaras, lai piešķirtu minēto licenci.[/b]
[/quote]

[img]/images/upload/chromeeula.png[/img]
Tātad, ikkatrs materiāls, kas internetā publicēts caur Google Chrome – vai tā būtu dziesma, filmiņa, attēls vai pat forumam paredzēts teksts – var tikt izmantota kompānijas vajadzībām. Saprotams, visticamāk šāds punkts ielikts ne jau tādēļ, ka Google turpmāk masveidā izmantos lietotāju fotografētos dabasskatus vai iedziedātos muzikālos gabalus, taču lieka piesardzība, kamēr Google paši nav šo punktu izskaidrojuši (internetā jau sākušās runas par šo punktu, tāpēc ir cerība dzirdēt interneta giganta versiju par šo EULA daļu), nenāktu par ļaunu.

*EULA teksta avots – Google Chrome instalēšanas pakotne

[b]Papildināts:[/b]
Google izmainījuši EULA publiskoto informāciju un šobrīd Google nevar izmantot nekādu informāciju, ko lietotājs caur pārlūku augšuplādējis. Šīs izmaiņas attieksies arī uz tiem, kas jau piekrituši nelabotajam tekstam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us