Kā nopelnīt 300 miljonus triju dienu laikā? Ar iPhone!

Apple radītais kults ir apbūris daudzus un katra jauna produkta iznākšana neskaitāmiem patērētājiem ir kā rituāls – pēc jaunā iPhone rindā tika gaidītas neskaitāmas dienas. Kompānija rēķinājās ar to, ka ierīci pirks, un to pirka! Pirmo triju dienu laikā tika pārdoti miljons telefoni un, pēc prestižā Forbes aprēķiniem, Apple kontos iegūlās apmēram 330 miljoni ASV dolāru.

Par spīti problēmām ar tālruņu aktivizēšanu, AT&T un Apple veikalu tuvumā rindas nemazinājās. Cilvēki ASV un citviet pasaulē momentā izķēra 8 GB modeļus, un netika smādēti arī 16 GB tālruņi, ja pirmie bija beigušies. Arī 11. jūlijā prezentētais App Store interneta programmu veikals bija panākumiem bagāts un pirmajās 3 dienās pārdeva 10 miljonus programmu.

[img]/images/upload/steve-jobs-apple-iphone.JPG[/img]
Pirmajā nedēļas nogalē no apmēram miljona ierīču Apple pārdeva 33% 8 GB telefonus un 66% 16 GB ierīces (Piper Jaffray pētījums). iSuppli aprēķinājuši, ka viena tālruņa izgatavošana kompānijai izmaksā attiecīgi 224,33 un 240,33 ASV dolārus. Tā pat iSuppli lēš, ka mobilo sakaru operators par tālruņiem kompānijai samaksā 500 un 600 ASV dolārus par vienību (starpību atpelnot no patērētāja). Ja pētījumu kompānijas dati ir precīzi, tad par katru pārdoto 8 GB Apple iPhone kompānija saņem 274,67 ASV dolārus, savukārt par 16 GB telefonu – 358,67 ASV dolārus.

[img]/images/upload/isuppli-bill-apple.jpg[/img]
Prestižā žurnāla Forbes analītiķi jau aprēķinājuši, ka kompānija triju dienu laikā vien ieguvusi apmēram 91,556 miljonus no 8 GB un 239,113 miljonus no 16 GB telefonu pārdošanas, kopā sastādot 330 miljonus un 669 tūkstošus ASV dolāru. Jāpiezīmē, ka citu analītiķu veiktais pētījums norāda uz vēl lielāku Apple peļņu – 350 un vairāk miljoni ASV dolāru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us