Kā Apple gandrīz aizgāja no mūzikas tirgus…

Amerikas Savienoto valstu „Copyright Royalty Board” izlēmuši nemainīt no interneta veikalu ienākumiem autoratlīdzībā izmaksājamo summu, kā tas iepriekš tika mēļots. Apple pirms liktenīgā lēmuma paziņošanas skaidroja, ka autoratlīdzības paaugstināšana visticamāk liks iTunes mūzikas veikala biznesu aizslēgt nerentabilitātes dēļ.

Līdz šim autoratlīdzība par vienu skaņdarbu, kas pārdevējam ir jāsamaksā tā autoram, bija 9,1 cents (no 99 centu vērtās dziesmas). Nacionālā mūzikas izdevēju asociācija (NMPA), kas prasīja maksas paaugstināšanu, skaidroja, ka autora honorārs ir nepamatoti mazs un kulāros klīda runas, ka šī cena jāpalielina līdz pat 15 centu robežai, kamēr Apple vēlējās šīs atlīdzības samazināšanu līdz 6 centiem.

[img]/images/upload/itunesscreen.jpg[/img]
NMPA uzskata, ka Apple interneta veikalā cenas ir nepieklājīgi zemas un tas tiek darīts, lai veiksmīgāk pārdotu iPod mūzikas atskaņotājus: „Mēs negūstam ne centa no iPod pārdošanas,” atzīst asociācijas prezidents Deivids Izaelite (David Israelite). Viņuprāt, palielinot dziesmu cenas, pietiktu līdzekļi gan autoratlīdzībai, gan izdevējam, gan kompānijas serveru uzturēšanai un vēl paliktu pāri peļņa.

Jāpiezīmē, ka iTunes mūzikas tirgus iekārtots tā, ka 70% no peļņas tiek atdoti dziesmas izdevējiem – lielajām mūzikas izdevējkompānijām, ar kurām noslēgts līgums -, taču tikai 30% paliek dažādu izdevumu segšanai. Kā jau ikkatra kompānija, arī Apple vēlas gūt peļņu un autoratlīdzības paaugstināšana gandrīz divkārši pilnīgi noteikti būtu izmainījusi i-veikala ieņēmumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us